1-oskar

Lechia Sędziszów testuje czterech nowych zawodników – ZDJĘCIA

Kolejne mecze kontrolne mają za sobą zawodnicy Lechii Sędziszów. Kadrę mogą uzupełnić czterej nowi gracze: obrońca, dwóch pomocników i napastnik.

 

Od początku okresu przygotowawczego z naszym zespołem trenują – pomocnik – Michał Chęciek (ostatnio Ładna koło Tarnowa, małopolska liga okręgowa) oraz napastnik – Jakub Maciocha (Borowiec Straszęcin). W trakcie – dołączył lewonożny obrońca Sebastian Staszkiewicz (ostatnio Sanovia Lesko), który ma za sobą występy na poziomie czwartej ligi w Przełomie Besko. W ostatnim teście ze Startem Pruchnik (ostatni zespół czwartej ligi) sprawdzany był też 17-letni Miłosz Lis z drużyny juniorów Stali Rzeszów. To były gracz grup młodzieżowych GAF-u Głogów Małopolski. Może być potrzebny, bo trenować przestał Piotr Gomułka.

Powiedział nam, że ma ważne egzaminy na studiach i nie wiemy też czy szybko wróci, i czy będzie można na niego liczyć w trakcie rundy wiosennej – opisuje sytuację Jakub Słomski, trener Lechii.

W minioną sobotę lechiści mogli pokazać się już na własnym boisku. Tym razem sprawdzili się z ostatnim zespołem czwartej ligi, Startem Pruchnik. Nasza drużyna pokonała rywala spod Jarosławia 2:0 po dwóch trafieniach Oskara Ćwiczaka. W najbliższą sobotę Lechia, prawdopodobnie o godzinie 15, spotka się w Kolbuszowej Dolnej z miejscowym Sokołem. Tydzień przed startem ligi, 7 marca, Lechia spotka się w ostatnim teście z Crasnovią Krasne.

Wcześniej, sędziszowianie zaliczyli jeszcze sparingi na sztucznych boiskach. 12 lutego nasza drużyna przegrała na bocznym boisku Resovii z juniorami miejscowej ekipy 2:7 (gole: Makuch, Lesiński). W weekend (15/16 lutego) Lechia spotkała się na boisku ze sztuczną murawą w Nowej Wsi z KS-em Stobierna. Nasza drużyna wygrała 4:1 (gole: O. Ćwiczak dwa, B. Posłuszny, Chęciek).

Próbowaliśmy nowego ustawienia – z trójką obrońców. Nawet nieźle to wyszło – zdradzał trener Słomski.

Po kontuzji nabytej w grudniu do treningów wraca pomocnik – Damian Róg. Zawodnik ten miał problem z mięśniem łydki.

To dla nas bardzo dobra wiadomość – przyznaje Słomski.

Róg ma już za sobą ponad tydzień treningów, jeszcze nie wychodził na boisko w sparingu ze Startem, ale powinien być gotowy na ligę. Kibice mogli znów zobaczyć w środku pola Tomasza Rogóża, który zdecydował się wrócić po kilkunastu miesiącach przerwy. Z powodu obowiązków służbowych nie trenuje Patryk Łagowski, a po kontuzji do pełni sił nie wrócił jeszcze Mateusz Smoliński.

 

Który z nowych zawodników ma szansę przebić się do podstawowego składu? O tym przeczytasz tutaj.

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

10 − 4 =