DSC_7877

Chasydzi odwiedzili Sędziszów Małopolski

Nad grobem sędziszowskiego cadyka Abrahama Horowitza modliło się kilkudziesięciu chasydów, którzy podczas kilkudniowego pobytu w Polsce, odwiedzili też Sędziszów Małopolski.

Z Żydami spotkali się także przedstawiciele władz miasta. Burmistrz Bogusław Kmieć zapewnił, że chasydzi mogą liczyć na przychylność także podczas kolejnych wizyt.

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że mogliśmy tu przyjechać, modlić się, że tradycja tego miejsca jest kontynuowana – powiedział Ben Z. Reichberg, wnuk polskiego Żyda Mendla Reichberga.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

18 − dziewięć =