ratusz

Kto zniszczył ratusz w Sędziszowie?

SĘDZISZÓW MŁP. „COVID 19 KŁAMSTWO”, „CZWARTA SZPRYCA”, „WSTYDZI SIĘ WAS KRAJ”, „J***Ć PIS”. To tylko niektóre napisy, jakie przez nieznanego na razie sprawcę, bądź sprawców zostały wypisane na murach całego sędziszowskiego ratusza. – Jestem załamany. Tak zniszczony ratusz był chyba tylko wtedy, kiedy były działania wojenne – mówi burmistrz.

Napisy zostały zauważone dzisiaj rano. Ich autor, bądź autorzy wypisali je na wszystkich zewnętrznych ścianach magistratu. – Pierwszy zbeszczeszczony ratusz zauważył sekretarz – relacjonuje nam burmistrz Sędziszowa, Bogusław Kmieć. Jak dodaje, sprawa została zgłoszona na policję, w tym momencie technicy prowadzą już czynności przy malunkach. – Jest również przejmowany materiał z monitoringu. Kamery przemysłowe są zamontowane na całym ratuszu. Mam nadzieję, że one wszystkie były sprawne – dodaje burmistrz. Tłumaczy też, że na rynku zamontowana jest także kamera prowadząca całodobową transmisję online, a także obrotowa kamera przy budynku Warmetu.

– Jestem załamany, że do czegoś takiego doszło – przyznaje nam Kmieć. – Z tego co możemy się domyślać jest to akcja przeciwników szczepień, przynajmniej to wynika z zamieszczonych tam haseł. To jest kolejna fala nienawiści, która dotknęła Sędziszów w taki sposób, chyba pierwszy raz w historii – komentuje szef urzędu. Przyznaje, że po wojnie nie zdarzyło się, aby ratusz w Sędziszowie został zniszczony w takim stopniu. – To jest przerażające, przykre i smutne – kończy burmistrz.

Kmieć zapowiada, że najprawdopodobniej gmina wyznaczy nagrodę za pomoc w wskazaniu sprawcy, bądź sprawców wymalowania ratusza.Jest 1 komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

13 − dwa =