bunkier house (3)

W Niedźwiadzie stoi nietypowy domek wypoczynkowy. Wybudowała go jedna osoba

– Budowałem go przez siedem miesięcy, po dwie godzinny dziennie – mówi Łukasz Jezior o swoim domku wypoczynkowym. Obiekt nazywa się Bunkier House i oferuje noclegi dla tych, którzy marzą o odpoczynku w odludnym miejscu.

– Przedstawiam jedyny taki w Polsce domek kopułowy na wynajem z prywatnym stawem. 45 m². Piękne widoki w jedynym w swoim rodzaju miejscu, pozwalającym na oderwanie się od codziennych trosk – tak swój obiekt Łukasz Jezior prezentuje na serwisie booking.com. Początkowo planował postawić namioty glampingowe, ale ostatecznie stwierdził, że to nie najlepsze rozwiązanie. Zamiast tego zaprojektował, a potem wybudował niewielki budynek o podobnym kształcie, ale masywniejszy i poprzez zastosowanie betonu nawiązujący do bunkra. Twórca obiektu zaprojektował i wybudował go sam. Na placu budowy towarzyszyła mu jedynie najbliższa rodzina – żona, która opiekowała się dwójką małych dzieci.

– Inspirowałem się bunkrem, żeby ludzie z miasta mogli się tu ukryć w ciszy, żeby mogli się „zabunkrować”– tłumaczy pan Łukasz.

O ile z zewnątrz budyneczek ma surowy wygląd, tak wewnątrz jest nowocześnie urządzony i zapewnia gościom wygodę. Łącznie z antresolą ma 45 metrów kwadratowych powierzchni. Może w nim nocować cztery osoby, które mają do swojej dyspozycji kuchnię, łazienkę z prysznicem, ale także wolno stojącą wannę. Co ciekawe, budynek nie jest podłączony do sieci energetycznej. Nie znaczy to jednak, że nie można w nim korzystać z prądu. Ten zapewnia mu własna instalacja fotowoltaiczna i w razie potrzeby generator.

W pobliżu domku zainstalowana jest balia, w której goście zimową porą korzystają z gorących kąpieli. Tu obok niej – na wyciągnięcie ręki – stoi grill, który pozwala przygotować poczęstunek bez wychodzenia z wody. Poniżej jest staw z rybami, a wokół tylko natura, żadnych innych zabudowań. Żeby dojechać do Bunkier House, trzeba zjechać z drogi powiatowej naprzeciw kościoła, a kilkaset metrów dalej skręcić na niewielki mostek, o czym informuje tabliczka.

Chociaż obiekt jest nowością, to już cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. – Mamy rezerwacje na cały grudzień, połowę stycznia, prawie połowę lutego i majówkę – mówi Łukasz Jezior.

Więcej o Bunkier House Niedźwiada na profilu facebookowym obiektu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091661312483