zakaz biedra

Alkoholu nie kupisz też w Biedronce?

Pomysłodawcy rozwiązania chcieli ukrócić picie na Rynku, skończyć się jednak może na tym, że alkoholu nie dostaniemy i w marketach. Wprowadzona miesiąc temu przez ropczyckich radnych uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu najprawdopodobniej odbije się rykoszetem na dwóch Biedronkach w mieście. Powód? Są otwarte po 22 i – przynajmniej na mapie – leżą na terenie objętym zakazem.

Niecały miesiąc temu samorządowcy ropczyckiej rady miejskiej przyjęli uchwałę ograniczającą sprzedaż alkoholu w sklepach do godziny 22. Zakazem został objęty teren osiedla Śródmieście, a sami gminni urzędnicy, a także miejscowi radni, argumentowali potrzebę wprowadzenia uchwały, skargami na nocne picie alkoholu w Rynku, które miały rzekomo pochodzić od mieszkańców centrum

Cała uchwała o zakazie sprzedaży napojów wyskokowych po 22 została przyjęta głosami wszystkich 17 radnych, biorących udział w zwołanym 24 lipca posiedzeniu. Jednak po tej decyzji, także i wśród naszych czytelników zaczęły pojawiać się pytania co z supermarketem Biedronka na ulicy Witosa oraz stacją Lotos przy Mickiewicza? Po pierwsze w obu tych miejscach do tej pory można było kupić napoje wyskokowe po 22. A po drugie, osiedle Śródmieście, na terenie którego został wprowadzony zakaz, obejmuje teren praktycznie całego „dołu” Ropczyc.

Jak i czy w ogóle przyjęta uchwała będzie więc rzutować na wspomnianą stację benzynową i market? Zapytaliśmy o to Łukasza Charchuta, kierownika spraw obywatelskich w ropczyckim urzędzie, które przygotowało uchwałę o ograniczeniu sprzedaży.

Lotos nie leży na terenie Śródmieścia, ale osiedla Brzyzna – stwierdza Charchut i dodaje:

Natomiast do zakazu będą musiały dostosować się dwie Biedronki. Ta na Witosa, oraz na ulicy Grunwaldzkiej (dawne Tesco – przyp. red.), bo ona również znajduje się w granicach Śródmieścia – tłumaczy kierownik ropczyckiego referatu.

W jaki sposób zakaz sprzedaży alkoholu po 22 ma być respektowany w Biedronkach na Witosa i Grunwaldzkiej? Strona internetowa sieci, wskazuje, że te sklepy są czynne do 23:30. Charchut zapewnia jednak, że wprowadzenie niemożności zakupu alkoholu po 22 jest tam jak najbardziej wykonalne.

Zarządca będzie musiał wydzielić tą część sklepu (gdzie jest sprzedawany alkohol – przyp. red). Różne sklepy robią to w różny sposób. Choćby nawet poprzez rozciągnięty sznurek z plakietką informującą, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej po godzinie 22 handel alkoholem jest zakazany – tłumaczy kierownik referatu spraw obywatelskich.

To, że markety na Witosa i Grunwaldzkiej dostosują się do zapisów uchwały zapewniają nas również przedstawiciele Biedronki.

Sieć Biedronka zawsze działa zgodnie z poszanowaniem prawa, dostosowując funkcjonowanie placówek do obowiązujących przepisów. W związku z uchwaleniem przez Radę Miejską w Ropczycach w dniu 24 lipca 2020 r. uchwały ograniczającej sprzedaż alkoholu na terenie osiedla Śródmieście, wprowadzimy zmiany w działaniu dwóch naszych sklepów: przy ul. Witosa 1C oraz przy ul. Grunwaldzkiej 41. Zmiany obowiązywać będą od chwili wejścia w życie stosownych przepisów” – tłumaczy w przesłanym do naszej gazety oświadczeniu, Rafał Pytko, starszy menadżer sprzedaży w sieci Biedronka.

Na razie jednak prawo ograniczające sprzedaż alkoholu po 22 na Śródmieściu nie zaczęło jeszcze obowiązywać. Chociaż sama uchwała została przyjęta blisko miesiąc temu, to jak wyjaśnia Łukasz Charchut wejdzie ona w życie dopiero po 14 dniach od opublikowania przepisów w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Póki co, takiej publikacji nie ma (stan na 14 sierpnia).Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

6 + czternaście =