015

Rajd przyciągnął zawodników i kibiców – ZDJĘCIA

SZKODNA, ZAGORZYCE Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszyły się zmagania kierowców, którzy w sobotę, 8 sierpnia, w ramach Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego dwukrotnie pokonywali trasę odcinka specjalnego „Zagorzyce”. Na starcie zawodów stanęło też wyjątkowo duże grono załóg.

 

Po koronawirusowej pauzie zawody były z niecierpliwością wyczekiwane zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Rajd Rzeszowski zainaugurował rywalizację w najwyższych rajdowych cyklach w kraju, czyli Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Oprócz tego był drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Śląska oraz jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Słowacji.

FOTO: B. TRACIAK Na odcinku specjalnym w Zagorzycach kibicowali również mistrzowie kierownicy. Od lewej kierowca rajdowy Teodor Kocur oraz kierowcy wyścigów górskich: Jan Jania, mistrz Polski i Paweł Sanecki, wicemistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

OS „Zagorzyce” zabezpieczało 101 osób

News will be here

Organizatorzy odnotowali rekordową liczbę zgłoszeń, było ich aż 135. Oprócz polskich kierowców, do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze Słowacji, Finlandii, Węgier i Czech.

Podczas rajdu kierowcy walczyli o jak najlepsze czasy na dziewięciu odcinkach specjalnych. Część tej rywalizacji odbywała się na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego, gdzie przygotowano OS „Zagorzyce”. Jego start zlokalizowano w Szkodnej, a metę w Zagorzycach. Odcinek miał długość ponad 14 km. Ponieważ kierowcy przejechali go dwa razy, więc w sumie pokonali ponad 28 km. Dla porównania – łączna długość wszystkich odcinków specjalnych wyniosła 133 km. Drugi przejazd oesem „Zagorzyce” był jednocześnie dziewiątym i ostatnim rajdu.

Podczas całego rajdu odcinki specjalne zabezpieczało ponad 800 osób. – Tylko na naszym odcinku było to 101 osób zabezpieczających i 18 sędziów – informuje Barbara Traciak z Zagorzyc, wolontariuszka rajdu.(…) Więcej w papierowym wydaniu Reporter Gazeta

WordPress Image Gallery Plugin


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4 × dwa =