Obraz1

Ponad 100 kolarzy rywalizowało na drogach w powiecie

W niedzielę, 3 września, odbył się I Szosowy Klasyk Ropczycki. Ponad 100 uczestników mierzyło się z liczącą około 60 kilometrów trasą, prowadzącą górzystymi drogami w naszym powiecie. Najlepsi pokonali ją w nieco ponad półtorej godziny. Organizatorami wydarzenia były kolarskie kluby z Ropczyc: RRS Składak i Alkoactive Team przy wsparciu Gminy Ropczyce i Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji. Był to pierwszy tego typu wyścig w naszym powiecie. Start i meta znajdowały się na Stadionie Miejskim w Ropczycach.

Klasyfikacja Open obejmuje wszystkich uczestników wyścigu bez podziału na kategorię wiekową. Podium zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet zajęli kolarze i kolarki spoza naszego powiatu. Najlepszy był Dawid Nytko z Tarnowa, który minimalnie wyprzedził Jakuba Muriasa z Rzeszowa. Podium uzupełnił Mikołaj Sobol ze Smolnika. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Sonia Cięciel z Rzeszowa, której zajęło to nieco mniej niż 2 godziny. Poza nią na podium stanęły też Diana Huczkowska z Krakowa i Agata Wawrzaszek z Dębicy. W poszczególnych kategoriach triumfowali:   najlepsza wśród kobiet Sonia Cięciel (kobiety do 35 lat), Lenka Molcanylova z Koszyc na Słowacji (kobiety powyżej 35 lat), trzeci w kategorii Open Mikołaj Sobol(mężczyźni do lat 19), zwycięzca całego wyścigu Dawid Nytko(20- 29 lat), Sławomir Furgała z Lubaczowa(30-39 lat), Wojciech Kuziara z Pogwizdowa(40-49 lat), Mirosław Sólnica z Ochojna (50-59 lat) i Jan Pilch (60 lat i starsi). Tegoroczna trasa zawierała ponad 100 metrów przewyższeń, wyścig odbywał się przy ograniczonym ruchu drogowym, przed pierwszym i za ostatnim kolarzem jechały samochody, które sygnalizowały początek i koniec wyścigu, z zawodnikami jechała także karetka jako zabezpieczenie medyczne. Jeden z organizatorów- Alkoactive Team na swoim facebooku poinformował już, że w przyszłym roku planowana jest kolejna edycja tego wydarzenia.