nowy komendant

Policjanci mają nowego komendanta

Podinsp. Roman Zawiślak na uroczystości w poniedziałek, 16 stycznia, objął stanowisko komendanta powiatowego policji w Ropczycach.Nowego szefa witała kadra kierownicza ropczyckiej jednostki, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Rozkaz o powołaniu na stanowisko wręczył podinsp. Zawiślakowi komendant wojewódzki policji nadinsp. Dariusz Matusiak. Życzył on nowemu przełożonemu ropczyckich funkcjonariuszy wielu sukcesów oraz wytrwałości w realizacji obowiązków zawodowych. Nowy komendant w swoim przemówieniu zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby sprostać nowym wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Podinsp. Zawiślak już przez ostatnie kilka miesięcy kierował ropczycką jednostką, ale robił to jako pełniący obowiązki komendanta. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu policyjną służbę rozpoczął w 1994 r. w Warszawie. Od 1999 r. związany był z wydziałem kryminalnym ropczyckiej komendy, natomiast w 2012 r. został komendantem Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim. Cztery lata później objął stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego, a od lipca 2022 r. roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego policji w Ropczycach.