1

Lechia Sędziszów gościła mocne drużyny – ZDJĘCIA

Dysponujące większymi możliwościami szkółki piłkarskie z Mielca zdominowały turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w Sędziszowie. Miejscowa Lechia, w stawce 8 ekip, wywalczyła piąte miejsce.

Zawody rozegrane w minioną sobotę w hali SP nr 2 w Sędziszowie były jednymi z czterech rozegranych w województwie. Już przed losowaniem było jasne, że młodym lechistom będzie bardzo trudno walczyć o najwyższe lokaty.

W grupie – podopieczni Kamila Frysztaka nie wywalczyli ani punktu, ale system rozgrywek pozwolił im na rozegranie jeszcze trzech wartościowych sprawdzianów. W pierwszym z nich, w ćwierćfinale, Lechia spotkała się ze zwycięzcą sąsiedniej grupy – AP Stalowa Wola. Nasz zespół przegrał tylko 0:1.

Świetnie w bramce spisywał się Patryk Kosydar. Spore, pozytywne zamieszanie w ofensywie robił zaś Marcel Marciniak. Lechia, przez większość meczu broniła się, w końcu Patryk musiał skapitulować, ale w kolejnych dwóch meczach sędziszowscy orlicy pokazali charakter. Najpierw pokonali kolegów z Bojanowa, a później poradzili sobie, po rzutach karnych, z sąsiadami z Kolbuszowej.

Trener naszej ekipy, Kamil Frysztak, po zmaganiach był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Spodziewałem się bardzo ciężkiej przeprawy, tym bardziej, że trafiliśmy do bardzo mocnej grupy. Mimo tego, młodzi piłkarze Lechii pokazali, że mogą rywalizować z kolegami z mocniejszych ośrodków piłkarskich, jakimi, niewątpliwie, są Mielec czy Dębica – cieszy się Frysztak.

Co prawda, w grupie nie wygraliśmy ani jednego meczu, ale, gdybyśmy mieli szczęście, szczególnie mecz z DAP-em Dębica, a więc półfinalistą turnieju (odpadł dopiero w rzutach karnych) mógł potoczyć się inaczej. Mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, wielokrotnie obijaliśmy obramowanie bramki, a DAP trafił do siatki – wspominał opiekun naszych orlików.

Nic nie zmaże mojej dumy z moich chłopaków i tego, jak zaprezentowali się na tym turnieju. W przeszłości pokonaliśmy zarówno Stal Mielec, jak i DAP Dębica podczas serii turniejów rozgrywanych na boiskach trawiastych – zaznaczył.

Drużyna z Sędziszowa w podobnym składzie funkcjonuje już kolejny rok. Więcej o młodych zawodnikach Lechii przeczytasz tutaj. Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dziewięć − siedem =