1-sumo

Turniej mini-sumo dzieci w Ropczycach – ZDJĘCIA

Trener LUKS-u Lubzina, Andrzej Jedynak, już drugi raz organizował w Ropczycach turniej mini-sumo, dla uczniów z okolicznych szkół.

 

Wystartowało prawie 100 zawodników z 8 szkół. Obecni byli: SP nr 1 Ropczyce, Łączki Kucharskie, Niedźwiada Górna, Niedźwiada Dolna, Gnojnica Wola, Skrzyszów, Szkodna i Lubzina.

Praktycznie byli przedstawiciele z 9 szkół, bo jako Skrzyszów – walczyli również uczniowie z Woli Ocieckiej – zaznaczał Andrzej Jedynak.

 

Już pierwszy Andrzejkowy turniej, z 2017 roku, cieszył się dużą popularnością.

W ubiegłym roku nie miałem środków, żeby zorganizować taką imprezę. W tym udało się, dzięki pomocy RCSiR oraz firmy WELDON, za co bardzo dziękuję. Celem tego  turnieju jest pokazanie rodzicom, jakim prostym, bezpiecznym i fajnym sportem jest mini-sumo – zaznacza Jedynak.

Wychowawca wielu medalistów mistrzostw Europy i świata na żadnym z młodych potencjalnych zawodników nie wywiera presji.

Turniej ten traktujemy w formie zabawy. Chociaż młodzi adepci sumo podchodzą do tego bardzo ambicjonalnie – przyznaje.

Dla Jedynaka sukcesem jest sam fakt, że udało mu się namówić do uprawiania sportu miejscową młodzież.

Cieszę się i to ogromnie. W dzisiejszych czasach ciężko jest namówić do uprawiania sportu, a jeszcze do sportu walki – mówi szkoleniowiec LUKS-u Lubzina.

Jest bum, ale na sporty walki, typu MMA, KSW, gdzie są sponsorzy i telewizja, a tym samym duże pieniądze. Myślę, że jak sumo wejdzie do programu Igrzysk Olimpijskich, a wszystko na to wskazuje, to sytuacja się diametralnie zmieni – wyjaśnia Jedynak.

 

Jedynak wychowuje w swoim klubie kolejne pokolenie medalistów poważnych zawodów. Tutaj piszemy o tym, jak że udaje się mu ściągnąć do siebie kolejnych młodych zawodników. Nr 28/11/2019. 

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

16 + osiemnaście =