1-sztangi

Sztangiści PZL-Lechii Sędziszów utrzymali się w 1 lidze – ZDJĘCIA

Siódme miejsce w końcowej tabeli ligowej zajmują sędziszowscy sztangiści. Za nimi są jeszcze trzy drużyny. To w Sędziszowie rozgrywane były ostatnie zawody ligowe.  

 

W trzeciej rundzie nasz klub reprezentowali: Filip Drwal, Damian Felon, Robert Kluska, Patryk Dulak, Sławomir Przetacznik i Michał Korczak.

Nasza drużyna nie mogła natomiast wystawić do walki Magdaleny Pasko, srebrnej medalistki mistrzostw Polski kobiet z czerwca tego roku.

Tytan Oława do Sędziszowa przywiózł swoich najlepszych zawodników, w tym Jakuba Zielińskiego i Kingę Kaczmarczyk, którzy niedawno walczyli o miejsca na podium w mistrzostwa Europy młodzieżowców.

Na sędziszowski zjazd nie przyjechały dwie ekipy, które były już pogodzone ze spadkiem: Horyzont Mełno (koło Grudziądza) i UKS Sztangiści Zielona Góra.

Lechia nie dała rady Oławie, ale zdobyła o prawie 30 punktów więcej od Radomska, które również zachowało miejsce w pierwszej lidze.

Trener Mateusz Błachowicz jest zadowolony z wyników, bo wie z kim jego podopieczni walczyli.

– Z tymi z samej czołówki nie jesteśmy w stanie się mierzyć. Zawodnicy Budowlanych Opole czy Mazovii Ciechanów mają dla swoich zawodników stypendia, większość trenuje w ośrodku szkolenia olimpijskiego – tłumaczy trener.

– Mają spanie, jedzenie i co dusza zapragnie. U nas to odbywa się na innych zasadach. Każdy musi sam zadbać o swoje utrzymanie – dodaje Błachowicz.

Szkoleniowiec i szef PZL-Lechii może liczyć na skromniejsze wsparcie z Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Małopolskim i od sponsora czyli Unimotu Częstochowa. Chodzi o aktualnego właściciela niegdysiejszej Wytwórni Filtrów.

 

Podopieczni Trenera Błachowicza z późniejszych roczników  w ostatnim czasie zaliczyli wartościowe  starty. Piszemy o tym tutaj. Nr 21/11/2019

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

siedem + 19 =