cmentarz

18-latek w areszcie. Zdewastował nagrobki w Sędziszowie Małopolskim

Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił 18-latek, który podejrzany jest m.in. o zniszczenie pięciu nagrobków na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. Pomagała mu w tym 14-letnia sędziszowianka.

Do dewastacji doszło w nocy z 25 na 26 października. Policjanci z sędziszowskiego komisariatu ustalili, że sprawcy to młode osoby, które tamtej nocy piły alkohol nad stawem Skrzynczyna. Potem poszły na cmentarz, gdzie – według ustaleń policji – 18-latek z Zagorzyc zaczął niszczyć groby, a widząc to, do dewastacji dołączyła 14-latka z Sędziszowa Małopolskiego.

Nastolatką zajmie się sąd rodzinny. Młody mężczyzna usłyszał natomiast zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, a także sprzedaży 14-latce marihuany. 18-latek przyznał się do tego. Ropczycka prokuratura zwróciła się do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 15 listopada sąd pozytywnie ustosunkował się wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mieszkańca Zagorzyc.

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

trzy × jeden =