nakretki i baterie

Ruszyła akcja “Pomagaj i chroń środowisko”. Dzięki niej możesz wesprzeć podopiecznych hospicjum

W gminie Ropczyce trwa akcja „Pomagaj i chroń środowisko”. Polega ona na zbiórce plastikowych nakrętek i zużytych baterii, które można wrzucać do specjalnych pojemników.

– Pomysł na zbieranie nakrętek i zużytych baterii miałam już od jakiegoś czasu, a chodziło o to, by połączyć pomaganie z ekologią. Zużytych baterii nie należy wyrzucać wraz z innymi odpadami, a z kolei plastikowe nakrętki można poddać recyklingowi i dodatkowo wesprzeć akcje charytatywne – wyjaśnia Barbara Traciak, kierownik Domu Kultury w Witkowicach.

Mobilny pojemnik w kształcie kropel wody zrobił Jan Paśko, mieszkaniec osiedla Witkowice, według autorskiego projektu. Niezbędne do wykonania konstrukcji materiały zostały kupione przez Centrum Kultury w Ropczycach.

Zebrane nakrętki będą sukcesywnie przekazywane na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, która dochód z ich sprzedaży przeznaczy na zakup leków, rehabilitację i potrzebny sprzęt specjalistyczny dla swoich podopiecznych. Obecnie fundacja udziela wsparcia kliku dzieciom i ich rodzinom z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Akcja będzie trwała cały czas. Rozpoczęła się 1 lutego od Domu Kultury w Witkowicach. To przed wejściem do tej placówki został ustawiony pojemnik i będzie on tam stał do końca lutego. W następnych miesiącach będzie umieszczany przed kolejnymi domami kultury w gminie Ropczyce: w Brzezówce, Niedźwiadzie, Gnojnicy Dolnej oraz Centrum Kultury w Ropczycach. Potem wróci przed Dom Kultury w Witkowicach, by rozpocząć kolejny etap akcji.

FOTO: ARCHIWUM DK WITKOWICEBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 × 2 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów