zagrozenie klimatyczne

Zagrożenia klimatyczne? Młodzi wiedzą, jak sobie z nimi radzić

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach wygrały coroczny Gminny Konkurs Ekologiczny. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa w Gnojnicy Woli, a rywalizowały w niej drużyny z jedenastu szkół.

Tematem przewodnim konkursu były zagrożenia klimatyczne. Uczniowie musieli umieć je wymienić, znać ich przyczyny oraz wiedzieć, jak im zapobiegać.

Zmagania składały się z trzech części. Oprócz testów wiedzy były to konkurencje sportowe oraz konkursu na plakat. Łącza suma punktów ze wszystkich konkurencji decydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zwycięska „jedynka” zdobyła 38 punktów i o zaledwie punkt wyprzedziła Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Górnej. O trzecim miejscu zdecydowała dogrywka, w której reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Ropczycach okazała się lepsza od Szkoły Podstawowej w Małej.

Konkurencje wiedzowe były dosyć trudne, szczególnie ostatnia. W tym konkursie startujemy już czwarty raz, więc przydała nam się wiedza z poprzednich lat – mówi Gabriela Strzałka ze zwycięskiej drużyny SP nr 1 w Ropczycach.

Oprócz rywalizacji, podczas konkursu znalazł się czas na występy artystyczne, chwilę poezji oraz prelekcję leśniczego.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

17 + dwanaście =