hand-silhouette-sharp-abstract-black-death-1106175-pxhere.com

Trafił do aresztu, bo znęcał się nad rodzicami

Decyzją Sądu Rejonowego w Ropczycach na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił 25-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyzna podejrzany jest o to, że przez ponad pięć lat znęcał się nad swoimi rodzicami.

Koszmar rodziców 25-latka miał rozpocząć się jeszcze w 2014 r. Od tamtego momentu, wskutek działań syna, trafiali oni kilkukrotnie do szpitala z różnymi urazami.

Były to siniaki, pęknięcia i połamania kości m.in. żeber i czaszki, a ostatnio uraz barku spowodowany zepchnięciem ze schodów – mówi Wojciech Przybyło, prokurator rejonowy w Ropczycach.

To jednak nie wszystko. W listopadzie syn groził matce nożem, a nawet go użył, powodując u kobiety rany cięte dłoni.

News will be here

O tym, że w domu dzieje się coś niedobrego, przekonani byli sąsiedzi, dzielnicowy, pracownicy opieki społecznej. Nawet kiedy były interwencje policji, maltretowani rodzice twierdzili, że wszystko jest w porządku. Pewien czas temu kobieta złożyła wprawdzie zawiadomienie, ale szybko je wycofała.

Sytuacja stawała się jednak coraz bardziej dramatyczna i pod koniec listopada pokrzywdzeni postanowili ponownie złożyć zawiadomienie i zeznania. Umożliwiło to zatrzymanie 25-latka oraz postawienie mu zarzutu znęcania się nad rodzicami. Podejrzany przyznał się do tego, wyraził skruchę i zapowiedział, że więcej już nie będzie tak postępował. Ropczycka prokuratura nie dała wiary zapewnieniom mężczyzny i skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Wniosek ten został uwzględniony i 25-latek w izolacji będzie czekał na zakończenie dochodzenia.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

2 × 2 =