DSC_8102

Moskal wraca do PiS

WARSZAWA, CAŁY POWIAT Po dwóch miesiącach zawieszenia, poseł z naszego powiatu znów może tytułować się jako pełnoprawny przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Kazimierz Moskal został przywrócony w prawach członka partii. Status ten został mu odebrany po jego głosowaniu nad tzw. Piątką dla zwierząt.

O przywróceniu Moskala w prawach członka partii, poinformował na Twitterze Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski. Stało się to w ostatni wtorek na dzień przed nowym posiedzeniem sejmu. Oprócz parlamentarzysty z naszej okolicy, w prawach członka partii przywróconych zostało także 12 innych posłów formacji rządzącej.

To oni, razem z Janem Krzysztofem Ardanowskim, a także Lechem Kołakowskim (którym 17 września nie przywrócono praw członka PiS), 18 września opowiedzieli się przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt, czyli firmowanym przez Jarosława Kaczyńskiego pakiecie przepisów mających poprawić byt zwierząt w Polsce. Po tym kroku szef PiS zdecydował, by zawiesić w prawach członka partii grupę osób, w której znalazł się także Kazimierz Moskal.

Sama Piątka dla zwierząt budzi sporo kontrowersji. Zaproponowane zmiany nie zostały przyjęte nie tylko przez 15 posłów z ramienia PiS. Poparcia pakietowi ustaw nie udzielili we wrześniu także przedstawiciele Solidarnej Polski, czyli jednego z koalicjantów partii rządzącej. Specjalnej przychylności nie było widać także wśród członków drugiego koalicjanta, Porozumienia.

Jak Moskal komentuje swoje przywrócenie w prawach członka partii i jakie jest obecnie jego podejście co do tzw. Piątki dla zwierząt? Kilkukrotnie próbowaliśmy się skontaktować z parlamentarzystą. Niestety, nie odebrał naszego telefonu.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

osiem + dziewięć =