DSC_0541

Na zawodach druhny i druhowie – ZDJĘCIA

OSTRÓW Pięć drużyn męskich i trzy kobiece rywalizowało w sobotę, 21 września, w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. W obu kategoriach najlepsza była Kozodrza.

 

Na stadionie w Ostrowie nie stawiły się reprezentacje dwóch jednostek, co zauważył podczas otwarcia zawodów wójt Grzegorz Ożóg. – Nie ma z nami Blizny, nie ma Skrzyszowa. Skrzyszów pewnie bardzo mocno cieszy się z nowego samochodu, ciągłe wyjazdy w teren są męczące i nie przybyli dziś do nas – drwił włodarz gminy.

Strażacy rywalizowali tradycyjnie w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Pierwsza tym się różni od zwykłej sztafety, że na trasie trzeba pokonać różne przeszkody. Druga konkurencja polega natomiast na zbudowaniu linii gaśniczych, a następnie wycelowaniu strumieniem wody do tarczy oraz strąceniu pachołków.

W zawodach najlepiej poradziły sobie obie jednostki należące do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Zarówno wśród pań, jak i panów, wygrała OSP Kozodrza, a na drugim miejscu uplasował się Ostrów. Trzecie miejsce w obu kategoriach zajęła Kamionka. Wśród druhów miejsce tuż za podium wywalczyła Wola Ociecka, a stawkę zamknęła Ocieka.

W najbliższą niedzielę, 29 września, na stadionie w Ostrowie strażacy ponownie staną do rywalizacji. Tym razem będą to zawody szczebla powiatowego. Zarówno wśród pań, jak i panów, tytułu najlepszej w powiecie bronić będzie OSP Kozodrza. Początek zmagań o godz. 13:00. so

 

[FMP] [/FMP]


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

jeden + 8 =