nowy_urszulablaszynska

Urszula Blaszyńska: Wyjątkowy koncert

FOTO: K.LIS

 

Z Urszula Blaszyńską, wokalistka zespołu 2 plus 1 rozmawiamy tuż po koncercie 16 sierpnia na ropczyckim stadionie o atmosferze podczas koncertu oraz o tym, jak trafiła do zespołu.

 


Koncertuje pani z zespołem 2 plus 1 już od 10 lat. Jak to się stało, że trafiła pani do zespołu?

Dla mnie to, też była niespodzianka. Zaczęło się od takiego koncertu Rock and Roll lat ‘ 60 w Sali Kongresowej w Warszawie, na którym to koncercie śpiewałam kilka piosenek z tego właśnie okresu. Na próbach zauważył mnie lider zespołu 2 plus 1 Cezary Szlązak i zapytał mnie czy nie zaśpiewałabym w zespole.

 

Wtedy zespół nie koncertował…
Ja tego nie wiedziałam, byłam święcie przekonana, że jestem zaproszona do śpiewania w chórkach. A na pierwszej próbie wielkie zdziwienie. Czarek daje mi repertuar zespołu, który mam znać. Piosenki mojej młodości. Długie wahanie…

I jaka była pani decyzja?
Postanowiłam, że będę śpiewać w zespole. Może troszkę wbrew sobie, bo zdawałam sobie sprawę, że nie jestem w stanie zastąpić na scenie mega-gwiazdy, Elżbiety Dmoch, że jest to rzecz trudna. I właściwie każdy koncert jest pierwszym koncertem, bo nigdy nie wiem jak publiczność na mnie zareaguje.

 

Więc dlaczego pani się zdecydowała?
Ponieważ Elżbieta zrezygnowała i gdyby nikt tego nie robił, nie koncertował, to cały ten piękny repertuar poszedłby w zapomnienie, a tak w ten sposób te piosenki wciąż żyją.

Ale publiczność na koncercie w Ropczycach nie zawiodła pani…
Publiczność była wspaniała. To był wyjątkowy koncert, również dlatego, że wiedzieliśmy wcześniej jaka jest sytuacja Ropczyc, że w czerwcu to miasto dotknęła powódź. Chcieliśmy przyjeżdżając tutaj jakby dodać mieszkańcom trochę otuchy. Przyjęli nas pięknie. Było naprawdę cudownie.

 

Czego sobie pani życzy tak na przyszłość?
Życzę sobie tego, aby wciąż koncertować, śpiewaniem dawać ludziom radość, bo tym samym to nam daje szczęście.

 

Rozmawiała Karolina LisBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

seventeen + 8 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów