pszok wielopole

PSZOK w Wielopolu Skrzyńskim rozpoczyna działalność. Sprawdź, kiedy możesz z niego skorzystać

Już jutro działalność rozpoczyna punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wielopolu Skrzyńskim. Zlokalizowany jest on koło oczyszczalni ścieków. Czynny będzie w każdy wtorek i sobotę od godz. 8:00 do 15:00.

W punkcie mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie pozbyć się wysegregowanych odpadów, ale pochodzących tylko z gospodarstw domowych. Nie będą przyjmowane odpady zmieszane oraz wytworzone w ramach działalności rolniczej czy gospodarczej.

Do punktu będzie można dostarczyć selektywnie zebrane papier i tekturę, szkło bezbarwne i kolorowe, metal, tworzywa sztuczne, odzież i tekstylia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przeterminowane leki i chemikalia powstające w gospodarstwach domowych, stare baterie i akumulatory, meble i inne odpady wielkogabarytowe, niektóre opony, popiół, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z drobnych robót. Przyjmowane będą także odpady nie kwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi. Chodzi tu głównie o igły i strzykawki.

W przypadku gruzu i opon wprowadzone są limity. Otóż w ciągu roku gospodarstwo domowe będzie mogło pozbyć się nie więcej jak 2 metry sześcienne odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz do 8 sztuk opon. W przypadku ogumienia trzeba dodatkowo pamiętać, że nie może ono pochodzić od pojazdów wykorzystywanych do działalności gospodarczej czy rolniczej, a więc punkt zbiórki nie przyjmie opon np. z ciężarówki czy traktora.

FOTO: UG WIELOPOLE SKRZYŃSKIE

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

2 + 11 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!