szczepienia start

Prawie cały personel już po szczepionce. Coraz więcej chętnych na szczepienia w naszym powiecie

ROPCZYCE, SĘDZISZÓW MŁP. Jak przekonują przedstawiciele Zespołu Opieki Zdrowotnej, które realizuje szczepienia na COVID-19, dla osób z grupy „0” w naszym powiecie, chęć zaszczepienia się wyraża coraz większa ilość osób – Mamy w tym momencie więcej chętnych niż preparatów, które możemy otrzymać – tłumaczy dyrektor ZOZ.

Według danych przedstawionych nam przez Adama Pachlitę, dyrektora ZOZ, od 30 grudnia, do końca tego tygodnia placówka wyszczepi już w sumie 435 osób. To przedstawiciele tzw. grupy „0”, czyli przede wszystkim kadra medyczna, ale też i m.in. pracownicy Domów Pomocy Społecznej, czy gminnych ośrodków pomocy, a także aptekarze.

Do końca przyszłego tygodnia, w przychodniach w Sędziszowie i Ropczycach, gdzie ZOZ realizuje szczepienia na COVID-19, swój zastrzyk ma otrzymać kolejne 180 osób.

A więc jak to zliczymy to mamy już w sumie 615 ludzi. To wszystko dotyczy pierwszej dawki. Ci pacjenci, którzy pod koniec grudnia byli szczepieni jako pierwsi, już od 22 stycznia mają zacząć otrzymywać drugą dawkę – tłumaczy dyrektor.

Z kolei Wioletta Cebula, koordynatorka ds. szczepień przeciw Covid w ZOZ mówiła we wtorkowej rozmowie z Reporterem, że do końca tego tygodnia, wyszczepionych powinno być już około 85-90 procent personelu ZOZ.

To zainteresowanie jest ogromne. Na początku myśleliśmy, że jak zaszczepi się 30-50 procent to będzie maksimum – przyznaje Pachlita.

Wzmożone zainteresowania szczepionką ma być także obserwowane poza pracownikami ZOZ

W tym momencie ludzie codziennie nam się dopisują. To po 30-40 osób. Budzą się DPS-y, które wcześniej niespecjalnie się decydowały, stomatolodzy, ortodonci, którzy mogli się już wcześniej zapisać, ale nie chcieli – zdradza Cebula

W związku ze startem powszechnych szczepień, ZOZ uruchomił już specjalne numery do swoich punktów, gdzie podawana jest szczepionka. Dzwoniąc tam, będzie można umówić się na konkretny termin otrzymania zastrzyku.

  • Ropczyce: 517 365 654
  • Sędziszów Młp.:  500 564 370.

Oba punkty są czynne od 7:30 do 13:30.

Przedstawiciele ZOZ przypominają jednak, że podstawą umówienia się na szczepienie, jest wpierw otrzymanie e-skierowania od swojego lekarza rodzinnego.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

three − 3 =

Tygodnik Reporter Gazeta - Ropczyce, Sędziszów