kantorowka

Nowa atrakcja w Kantorówce. Wirtualny spacer po wystawie

W muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim można zobaczyć nową wystawę. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia ekspozycja jest obecnie dostępna tylko za pośrednictwem internetu w formie wirtualnego spaceru.

Wystawa jest podsumowaniem projektu artystycznego „Lekcje wielopolskie – o wszystkim pamiętać i wszystko zapomnieć”. Składają się na nią prace wykładowców i studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz młodych artystów z Wielopola Skrzyńskiego. Nawiązują one bezpośrednio do Tadeusza Kantora i jego sztuki, a sam projekt do poprowadzonych przez artystę wykładów dla studentów Civica scuola d’arte drammatica di Milano przy Piccolo Teatro w Mediolanie.

„Lekcje wielopolskie” odbywały się od 8 do 10 listopada 2019 r. Ich pomysłodawczynie to zmarła w grudniu ub. r. Marlena Makiel-Hędrzak z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Irena Walat, kierownik Kantorówki Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Na profilu facebookowym Kantorówki można obejrzeć nie tylko wirtualny spacer pokazujący prace tworzące ekspozycję, ale także pamiątkowy album z dziełami artystów i tekstami. Wystawa uświetnia obchody 105 rocznicy urodzin oraz 30 rocznicy śmierci Tadeusza Kantora.

FOTO: KANTORÓWKABrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dwanaście − 4 =