zlobek wielopole

Żłobek w Wielopolu Skrzyńskim przyjmie więcej dzieci. Gmina dostała na to pieniądze

Rozpoczęły się prace adaptacyjne i remontowe w budynku, w którym mieści się Gminny Żłobek Maluszek w Wielopolu Skrzyńskim. Dzięki inwestycji placówka będzie mogła przyjąć kolejne 15 dzieci w wieku do 3 lat.

Obecnie wielopolski żłobek opiekuje się 16 maluchami. Gmina złożyła jednak wniosek o dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ na utworzenie kolejnych 15 miejsc dla dzieci. Wniosek został zaakceptowany, dzięki czemu samorząd otrzymał 307,5 tys. zł, które stanowią 80 proc. kosztów inwestycji.

W celu utworzenia nowych miejsc konieczne jest przeprowadzenie prac adaptujących pomieszczenia po przedszkolu, które w całości zostało przeniesione do budynku szkoły podstawowej. Prace te już się rozpoczęły.

News will be here

Część pieniędzy wydana zostanie na wyposażenie żłobka m.in. w meble, sprzęt kuchenny, multimedia czy zabawki.

Gmina złożyła też drugi wniosek o dofinansowanie na funkcjonowanie żłobka. W połowie stycznia rozstrzygnie się, czy dostanie pieniądze także na ten cel.

FOTO: UG WIELOPOLE SKRZYŃSKIEBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

3 × 1 =