DSC_1297

Targ w Sędziszowie już dla wszystkich

SĘDZISZÓW MŁP Skoro otwarte zostały galerie handlowe, to i otwarty dla wszystkich może być tez i targ. Z takiego założenia wyszły władze Sędziszowa, które zadecydowały, że od jutra na miejskim bazarze będą mogli handlować już wszyscy sprzedawcy.

Po wybuchu epidemii, targ w Sędziszowie został całkowicie zamknięty 16 marca. Jednak 20 kwietnia, gmina zarządzająca placem handlowym pozwoliła go ponownie otworzyć. Ale z mocnymi ograniczeniami. Sprzedawać tam mogli bowiem jedynie wystawcy, którzy w swoim asortymencie mieli owoce i warzywa, sadzonki, czy też inne rośliny.

Od jutra ma się to jednak zmienić

Planujemy uruchomić plac targowy w starym wydaniu – mówi Reporterowi, burmistrz Sędziszowa, Bogusław Kmieć

Oznacza to, że do handlu zostaną dopuszczeni również inni sprzedawcy, których do tej pory można było spotkać na bazarze.

Zniesienie ograniczeń dla sprzedawców nie oznacza jednak rezygnacji z innych obostrzeń, które weszły w funkcjonowanie targu po jego ponownym otwarciu. Wciąż więc na placu będzie mogła przebywać ograniczona ilość osób.

Biorąc pod uwagę wielkość tego zadaszonego terenu to jest to limit około 330 osób – wyjaśnia Kmieć.

To, czy na targu nie przebywa jednocześnie zbyt dużo osób, tak jak dotychczas mają sprawdzać pracownicy oddelegowani przez gminę. Będą oni także pilnować, by każdy klient i sprzedawca miał na sobie maseczkę i rękawiczki.

Jak tłumaczy nam burmistrz Sędziszowa, wraz z otwarciem targu dla wszystkich sprzedawców, do handlu ponownie udostępniona zostanie też przestrzeń na betonowym placu znajdującym się po drugiej stronie ulicy. Tam jednak też obowiązywać będą reguły dotyczące zasad bezpieczeństwa i limitu osób.

Ten teren na płytach ma zostać teraz ogrodzony. Będzie prowadzić do niego jedno wejście, z miejscem do dezynfekcji rąk – tłumaczy szef urzędu.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

osiem − 2 =