kozodrza woz strazacki (2)

Strażacy z Kozodrzy mają nowy samochód

Prawie 400 tys. zł kosztował fabrycznie nowy samochód, który trafił kilka dni temu do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozodrzy. To mitsubishi fuso canter z napędem na cztery koła, który zalicza się do lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Jednostka w Kozodrzy specjalizuje się w ratownictwie wodno-lądowym, dlatego nowy pojazd i jego wyposażenie są przystosowane pod ten rodzaj działań. W przeciwieństwie do dotychczas posiadanego mercedesa vito, fuso canter ma napęd na obie osie, co ułatwia poruszanie się w trudniejszym terenie i dojazd w bezpośrednią bliskość zbiornika wodnego. Samochód ma też wyciągarki z przodu i z tyłu, dzięki czemu strażacy będą mogli wodować ponton bez odpinania przyczepy, na której jest przewożony.

Mitsubishi wyposażony jest m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 1260 litrów, linię szybkiego natarcia o długości 30 metrów, pompy i szereg drobniejszego sprzętu. Kabina jest klimatyzowana, ma także niezależne ogrzewanie postojowe, podobnie jak zabudowa.

News will be here

Samochód został kupiony za 397 tys. zł, z czego 240 tys. zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

szesnaście − trzy =