virus-4937553_1920

Starosta: Zakażona odbyła kwarantannę

– Zarażona oraz jej rodzina przestrzegali kwarantannę i ją odbyli – podkreśla starosta ropczycko-sędziszowski odnosząc się do kobiety, u której jako pierwszej z naszego powiatu wykryto koronawirusa. Szef powiatu wspomina też, że na chorą wylała się fala hejtu w internecie. 

O pierwszej osobie z naszego powiatu, u której zdiagnozowano obecność koronawirusa informowaliśmy wczoraj. Wojewódzkie służby sanitarne oraz władze powiatu podały, iż zakażoną jest kobieta w wieku między 30 a 40 rokiem życia.

Jak wyjaśniał starosta, chora powróciła z Wielkiej Brytanii. Jeszcze wczoraj starosta podawał, iż wirusa wykryto u pacjentki na dwa dni przed zakończeniem przez nią obowiązkowej kwarantanny. Według relacji szefa powiatu, kobieta miała poczuć się gorzej i poinformować o swoim stanie służby sanitarne. Wtedy też miano wykonać u niej testy, które potwierdziły obecność koronawirusa.

Jednak dzisiaj, Darłak podaje zupełnie inną wersję zdarzeń, która kłóci się z tym, o czym informował wczoraj.

Próbki zostały pobrane w ostatnim dniu kwarantanny, a pani, przez cały okres tej kwarantanny czuła się dobrze. Nie było żadnych objawów wskazujących na obecność tej choroby w jej organizmie – mówi starosta

Darłak odnosi się też do internetowych wpisów, które pojawiły się po tym, jak oficjalnie poinformowano o pierwszej osobie zakażonej koronawirusem w naszym powiecie. W sieci zaczęły pojawiać się informacje, jakoby chora, jeszcze w trakcie odbywania kwarantanny miała odwiedzić sędziszowski market budowlany. Starosta potwierdza, że faktycznie, do takiej wizyty doszło.

Odwiedziła go jednak w pierwszym dniu po odbyciu kwarantanny. Dopiero tego dnia wieczorem otrzymała informację, że tylko ona jest zarażona. Mąż i syn mieli natomiast wyniki ujemne – podkreśla Darłak

Włodarz powiatu stwierdza także, że na zarażoną spadła fala hejtu

Ta pani i jej rodzina została napiętnowana. Ona twierdzi, że pod jej adresem są kierowane groźby karalne – relacjonuje starosta.

Darłak podkreślił, że zarażona zachowała wszelkie zasady kwarantanny. Zaapelował też o nie stygmatyzowanie chorej.

Więcej o całej sprawie przeczytacie w najbliższym numerze Reportera.

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

17 − 16 =