person-woman-science-mask-bottles-laboratory-626157-pxhere.com

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie

Służby sanitarne w województwie oraz starosta potwierdzili dzisiaj po południu pierwszy potwierdzony przypadek osoby zakażonej koronawirusem w naszym powiecie.

Najpierw wiadomość o wykryciu pierwszego zarażenia koronawirusem w naszej okolicy podała w swoim komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Około godziny 14 informację tę potwierdził starosta powiatu Witold Darłak.

Darłak nie chciał podawać szczegółowych danych z jakiej gminy oraz miejscowości pochodzi zakażona osoba.

Powiem tylko tyle, że jest to kobieta w wieku między 30 a 40 lat – stwierdza włodarz powiatu.

Jak dodaje Darłak, zarażona wróciła z Wielkiej Brytanii, poddała się obowiązkowej kwarantannie. Jednak w przedostatnim dniu jej odbywania poczuła się gorzej i poinformowała o tym powiatowy sanepid. Pobrane od pacjentki próbki potwierdziły u niej obecność koronawirusa.

Ta osoba była w ścisłej kwarantannie, nigdzie nie wychodziła, więc domniemamy, że nie było ryzyka zarażenia innych osób – uspokaja starosta.

Więcej na ten temat przeczytacie w kolejnym numerze Reportera.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

sześć + jedenaście =