vintage-building-old-wall-steel-metal-1095374-pxhere.com

60-latek oskarżony o nękanie żony i syna

Do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu mieszkańcowi Ropczyc za uporczywe nękanie byłej żony i syna oraz niestosowanie się do sądowego zakazu kontaktowania i zbliżania się do nich. Ropczycka prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

W 2017 r. 60-latek rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności za znęcanie się. We wrześniu 2019 r., po zakończeniu odsiadki, opuścił więzienne mury. Wciąż jednak nie dawał spokoju byłej żonie i synowi, notorycznie składając wizyty pod ich domem.

W listopadzie 2019 r. mężczyzna został zatrzymany, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji. 60-latek nie stosował się jednak do niego i ani razu nie stawił się w komendzie, mimo że był zobligowany robić to raz na tydzień. Mężczyzna wciąż nękał pokrzywdzonych i łamał sądowy zakaz zbliżania się do nich, co doprowadziło do kolejnego zatrzymania w grudniu 2019 r. Tym razem ropczycka prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego na dwa miesiące. Sąd uwzględnił ten wniosek 18 grudnia.

Końcem grudnia prokuratura skierowała natomiast akt oskarżenia przeciw 60-latkowi.Jest 1 komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

17 − 11 =