koncert wiercany

Świąteczne granie w Wiercanach

Będzie materiał ze świątecznej płyty, ale i kolędy, które wszyscy znamy oraz bożonarodzeniowe przyśpiewki z różnych stron Polski. W niedzielę, 5 stycznia z bożonarodzeniowym koncertem w wiercańskim ośrodku kultury wystąpi zespół „iGramy z Pokusą”. W skład formacji wchodzi też muzyk z naszej okolicy.

„iGramy z Pokusą” wykonuje przede wszystkim utwory o tematyce religijnej. Nie inaczej będzie w przypadku niedzielnego koncertu. Grupa zaprezentuje w Wiercanach. Materiał ze swojej nowej płyty „Nowonarodzony” wydanej w listopadzie. To drugi krążek w historii zespołu. Nowe dzieło „iGramy…” jest w całości poświęcone świętom Bożego Narodzenia.

Na płycie jest w sumie 7 kolęd i piosenka świąteczna „Nowonarodzony”, czyli utwór tytułowy. Sam krążek będzie przez nas ogrywany w całości – mówi w rozmowie z Reporterem Dariusz Worek z Nockowej, który w zespole gra na skrzypcach i pianinie.

Formacja w skład której wchodzi Worek, w trakcie swojego koncertu nie poprzestanie jednak na materiale z płyty.

Będą też kolędy i pastorałki nieznane na naszym terenie i takie, które wchodzą w skład regionalnym obrzędów religijnych np. z terenu Żywiecczyzny – komentuje muzyk

Nie zabraknie jednak też znanych i lubianych kolęd

Zachęcimy publiczność do śpiewania ich razem z nami. Praktycznie każda kolęda, czy pastorał jest w innym instrumentarium. Pojawią się takie instrumenty jak duduk, czy okaryna – tłumaczy członek zespołu.

W skład „iGramy z Pokusą” wchodzi obecnie siedmioro muzyków. Liderem i założycielem całej formacji, jest Marcin Pokusa, góral z Żywiecczyzny. Jak wyjaśnia w rozmowie z Reporterem Dariusz Worek, zespół sformował się w 2016 roku, na kilka miesięcy przed odbywającymi się wówczas w Polsce Światowymi Dniami Młodzieży.

Niedzielny koncert w Wiercanach został zaplanowany na godzinę 17. Wstęp na wydarzenie jest wolny.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

3 × 4 =