sssss

Zakupy za grube tysiące. Nowe auta miejscowych urzędników

Autami o wartości mocno przekraczającej 100 tysięcy złotych jeżdżą od niedawna burmistrz Ropczyc i starosta powiatu. Ten pierwszy wziął nowy samochód, mimo że wcześniej deklarował nabycie używanego auta. Ten drugi z kolei kupił wóz… bo swój poprzedni rozbił.

Zarówno urząd gminy, jak i starostwo wzięły te same modele aut. To tegoroczne wersje Skody Superb z dwulitrowym silnikiem i 190 KM pod maską. Auto, którym jeżdżą urzędnicy z gminy zostało wyleasingowane i kosztowało 129 tysięcy złotych. Z kolei starostwo swoją Skodę kupiło za 139 tysięcy.

W urzędzie miejskim, o nowym samochodzie dyskutowano od miesięcy. Burmistrz Ropczyc, Bolesław Bujak, chciał nowy wóz, gdyż jak argumentuje, Citroen C5, którym dotychczas wozili się pracownicy magistratu ma już 13 lat i 210 tysięcy kilometrów przebiegu. W lutym rada miejska dała nawet burmistrzowi zgodę, by ten nabył 280-konną Skodę Superb za ponad 150 tysięcy. Po krytyce ze strony gminnych radnych PiS Bujak wycofał się jednak z tego pomysłu. I zapowiadał, że do urzędu zostanie sprowadzone auto używane.

Burmistrz nie dotrzymał jednak słowa i wziął Skodę prosto z fabryki. Dlaczego? Do takiego kroku miały Bujaka popchnąć działania… starosty powiatowego

– Jeśli ja dowiedziałem się, że starosta rozbił swój samochód tak, że nie nadawał się do naprawy, a potem podjął czynności celem zakupu nowej Skody Superb, to jakie miałem mieć opory? – tłumaczy w rozmowie z tygodnikiem Reporter Gazeta Bujak.

Faktycznie, starostwo ma nowy samochód, bo szef powiatu, Witold Darłak rozbił we wrześniu poprzednie auto urzędu. Skodę Octavię za 103 tysięcy kupioną 9 miesięcy wcześniej.

– Szkoda była tak duża, że firma, która miała naprawić samochód w ramach gwarancji wyceniła koszt naprawy na ponad 50 procent wartości auta – komentuje dla Reportera starosta.

Te okoliczności sprawiły, że zdaniem Darłaka nie było sensu naprawiać Skody. Starostwo skorzystało za to z opcji, by ubezpieczyciel zwrócił urzędowi równowartość samochodu w dniu wypadku.

– Wyceniono nam ten samochód 91 tysięcy 200. Wpadłem jednak na pomysł wystawienia auta na licytacji internetowej i w sumie uzyskaliśmy 92 tysiące 400. Trochę dołożyliśmy i kupiliśmy nowe auto, które odebrałem 31 października – tłumaczy Reporterowi Darłak.

Włodarz powiatu zarzeka się, że wypadek w którym „skasował” Octavię nie nastąpił z jego winy. Tu przeczytasz o okolicznościach rozbicia samochodu i tym, jak na nowe zakupy w urzędach patrzy opozycja w gminie oraz w starostwie.Jest 2 komentarzy

Dodaj komentarz
  • Reporter Gazeta

   Szanowny Panie,
   W tekście oznaczone jest, iż urząd miejski w Ropczycach nabył auto w drodze leasingu, a starostwo powiatowe drogą kupna.
   Pozdrawiamy,
   Reporter Gazeta

  • WOJCIECH J.

   WŁASNIE CZEMU NIE GOLFA LUB POLO ?? NA [ocenzurowano] TAKIE DROGIE AUTA PRZECIEŻ TO NIE PREZYDENT MIASTA WOJEWÓDZKIEGO TYLKO ZWYKŁY STAROSTA !!! CHYBA CHŁOP SOBIE CHCE POJEŹDZIĆ PEWNIE NA GNOJNICE I [ocenzurowano] POWOZIĆ Z RODZINKĄ NA WAKACJĘ NOWYM AUTEM !!!


Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

11 + trzynaście =