DSC_4640

W ZOZ nie ma kto rządzić

Zapewne przynajmniej do końca roku nie będzie żadnej osoby, którą można by określić mianem szefa powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Tak zadziałali urzędnicy ze starostwa powiatowego, po kolejnym nieudanym konkursie na wybór dyrektora ZOZ.

Ostatnim dyrektorem powiatowego ZOZ w pełnym tego słowa znaczeniu był Mirosław Leśniewski. Ten jednak, został zwolniony przez starostwo na początku sierpnia. Władze powiatu do dzisiaj nie podały przyczyn usunięcia Leśniewskiego ze stanowiska. Mówi się jednak, że ten miał działać za plecami powiatu i podejmować decyzje w ZOZ, bez wiedzy i pozwolenia władz starostwa.

Po zwolnieniu Leśniewskiego jego obowiązki przejęła Karolina Dziasek-Mędrygał, dotychczasowa kierownik sędziszowskiej przychodni rejonowej. 6 listopada, równe trzy miesiące po umieszczeniu jej na stanowisku, Dziasek-Mędrygał przestała jednak kierować powiatową służbą zdrowia. Starosta ropczycko-sędziszowski, Witold Darłak uzasadniał to tym, iż Dziasek-Mędrygał mogła być p.o. tylko przez 3 miesiące.

Powiatowy urząd starał się znaleźć nową osobę mogącą zasiąść na fotelu dyrektora. W tym celu przeprowadzono dwa konkursy na to stanowisko. Ostatni miał miejsce 30 października. Po trzech tajnych głosowaniach komisja nie była jednak w stanie wskazać żadnej osoby.

Na chwilę obecną zarząd powiatu jest zobligowany do nawiązania stosunku pracy i zawarcia umowy cywilno-prawnej z osobą przez siebie wskazaną – mówi Darłak.

Powiat nie kwapi się jednak do nominowania nowego dyrektora. Jak tłumaczy starosta, na chwilę obecną za kierowaniem powiatową służbą zdrowia będą odpowiedzialni obecni wicedyrektorzy ZOZ: Adam Pachlita odpowiedzialny za kwestie administracyjne i doktor Ludwik Jasiński zajmujący się sprawami medycznymi.

Postanowiliśmy, że prawdopodobnie do końca roku nie uda się wyłonić dyrektora ZOZ. Ten zakres obowiązków, który leży na barkach dyrektora będą pełnili zastępcy– tłumaczył na zwołanej 18 listopada konferencji prasowej Darłak.

W rozmowie z tygodnikiem Reporter Gazeta starosta zapewnia z kolei, że brak wyłonienia dyrektora nie przyczyni się do chaosu w ZOZ.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4 + cztery =