zlobek ropczyce

W Ropczycach nie będzie żłobka

Rodzice mieszkający na nowym osiedlu bloków w Ropczycach nie będą mieli gdzie oddać pod opiekę swoich pociech. Gmina rezygnuje z budowy drugiego publicznego żłobka w mieście, który miał stanąć właśnie w tym miejscu. Powodem takiej decyzji urzędu są rzekome pustki w przyszłorocznym budżecie.

Żłobek, razem z nowym przedszkolem miał powstać na osiedlu Mehoffera, w pobliżu nowo powstałych i budujących się bloków. W zaplanowanym przedszkolu miały mieścić się 2 oddziały dla maksymalnie 50 dzieci. Z kolei w żłobku przewidywano trzy oddziały dla około 30 maluchów.

Budowa placówek była zaplanowana na przyszły rok. Ropczycki magistrat zdążył już nawet rozpisać przetarg pod tą inwestycję. Ale kilka dni temu gmina unieważniła całe zamówienie na żłobek i przedszkole. Powodem były pieniądze. Samorząd przewidywał wydać na budowę 2 miliony 200 tysięcy złotych. Tymczasem najtańsza z 13 ofert, które wpłynęły do urzędu opiewała na ponad pół miliona więcej.

Jak wyjaśnia burmistrz Ropczyc taki stan rzeczy oznacza, że nie ma na razie co liczyć na wykonanie żłobka i przedszkola.

Temat zostanie odłożony. Nie wiem na jak długo. Być może rok, dwa. Przynajmniej w 2020 roku nie przewiduję ogłoszenia przetargu i budowy – przyznaje w rozmowie z tygodniem Reporter Gazeta burmistrz Ropczyc, Bolesław Bujak.

Według słów burmistrza, nie ma co liczyć, że gmina „dołoży” brakujące pół miliona.

Temat żłobka i przedszkola zostanie odłożony. Nie wiem na jak długo. Być może rok, dwa. Przynajmniej w 2020 roku nie przewiduję ogłoszenia przetargu i budowy – mówi Bujak.

Włodarz Ropczyc narzeka też, że wszystko wskazuje na to, iż przyszłoroczny budżet gminy będzie wiać pustką. Nie ma więc pieniędzy na nowe inwestycje.

Gdyśmy to wszystko pozbierali to idzie się tylko załamać. Trzeba było robić głębokie cięcia żebyśmy wyszli na zero i by zostało nam parę groszy na dokończenie tych inwestycji, które są w toku. Państwo sprowadziło nas do roli administratora, a nie samorządu – grzmi, w wypowiedzi dla naszej gazety burmistrz.

A co z dotacjami? Co prawda na żłobek samorządy mogą otrzymać państwowe dofinansowanie, jednak zdaniem ropczyckich urzędników ta pomoc jest za niska. O argumentacji włodarzy Ropczyc przeczytasz tutaj (nr 44, 21.11.2019)Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

2 × 1 =