1-sztangi

Puchar Podkarpacia w podnoszenia ciężarów – ZDJĘCIA

Sztangiści LKS-u PZL-Lechia Sędziszów musieli uznać wyższość mocniejszych przeciwników, którzy zawitali do Sędziszowa na kolejny zawody pod nazwą Puchar Podkarpacia.

 

Imprezę od paru lat organizuje szef sędziszowskiego klubu podnoszenia ciężarów – Mateusz Błachowicz, nawiasem mówiąc szef Podkarpackiej Federacji Sportu. Z pomocą Urzędu Marszałkowskiego mógł zapewnić atrakcyjne nagrody. Do sędziszowskiej siłowni zawitali przedstawiciele klubów z Dobryszyc, Kleszczowa, Wrocławia, Biłgoraja, Konstantynowa i Sanoka.

 

– Czasem trzeba być gościnnym – tłumaczy wyniki swoich zawodników trener Błachowicz.

Nie wszystkim lechistom na udział w tych zawodach pozwalał stan zdrowia. Innych oszczędzano przed niedzielnymi, kolejnymi zawodami w naszej siłowni.

– Poza tym trzeba podkreślić, że przyjechali do nas medaliści największych imprez. Zaproszone kluby wystawiły do walki dobrych, by nie powiedzieć swoich najlepszych zawodników – podkreśla trener naszego klubu.

Wśród kobiet jedyną reprezentantką była Aleksandra Moskal. W stawce dziesięciu kobiet wywalczyła szóste miejsce. W rwaniu poradziła sobie z 30, 33 i 35 kg, a w podrzucie zaliczyła 40 i 43 kg. Atakowała jeszcze 45 kg, ale bez powodzenia. Ze względu na pracę na zawody nie mogła przyjechać Łucja Zajdel. Wygrała Maria Karolak z KKS-u Konstantynów (77 w rwaniu, 89 w podrzucie).

Ciekawsza rywalizacja była u mężczyzn, bo tu do walki zgłosiło się 24 zawodników. Najlepiej z naszych wypadł Sławomir Przetacznik, który zajął siódme miejsce. Wyrwał 100 i 107 kg, a podrzucił 130 i 138 kg. Ósmy był Paweł Moskal. W rwaniu zaliczył 80, 83 i 85 kg, a podrzucił 92, 97 i 100 kg. Jedenasty był Damian Felon (95, 100 i 106 w rwaniu i 115, 123 kg w podrzucie). Dwunaste miejsce zajął zaledwie 13-letni Grzegorz Otok, jeden z najmłodszych wychowanków Błachowicza. Młody sztangista zaliczył 60 i 65 kg w rwaniu i 80, 86 i 88 kg w podrzucie. Kontuzja barku utrudniła zaś start Filipowi Drwalowi. Brązowy medalista mistrzostw Europy do 15 lat zaliczył tylko jedno podejście w rwaniu (100 kg). Stawkę zamknął Adam Michoń z PZL-Lechii (15 kg w rwaniu).

– Nasze zawody na koniec każdego roku są w pewnym stopniu rekreacją dla zawodników. Sami decydują o tym, jaki ciężar podnieść. To imprezy dla nich – tłumaczy Błachowicz.

W Pucharze Podkarpacia wystartować nie mogli m.in. Robert Kluska, Michał Korczak cz Magdalena Pasko, która pełni rolę jednego z sędziów podczas tych zawodów. Wygrał Robert Gocałek z LKS-u Dobryszyce (rwanie: 116 kg, podrzut 146 kg).

– Przypomnę, że Kleszczów – to najbogatsza gmina w Polsce i przekłada się to również na wsparcie dla sportowców. Dobryszyce też mają mocny, dobrze dofinansowany ośrodek – zaznacza Błachowicz.

 

To nie ostatnie zawody naszych sztangistów w tym roku. Już w najbliższą niedzielę w sędziszowskiej siłowni odbędą się jubileuszowe zawody Podkarpackiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. Piszemy o tym tutaj. Nr 28/11/2019

 

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

19 − 5 =