1-jun-Ropczyce

Juniorzy Błękitnych Ropczyce grają o ćwierćfinał – ZDJĘCIA

Juniorzy Błękitnych Ropczyce są na dobrej drodze, by w kolejnym sezonie z rzędu znaleźć się  na centralnym etapie rywalizacji w  mistrzostwach Polski.

 

Najstarsza grupa młodzieżowa klubu z Ropczyc chce znów zaistnieć w turnieju ćwierćfinału mistrzostw Polski.

– Nie bierzemy pod uwagę innej opcji, jak awans do centralnego etapu – zaznacza Kamil Waszczuk, trener Błękitnych.

Nasza drużyna do tej pory przegrała tylko z obecnym liderem tych rozgrywek – AKS-em V LO Rzeszów.

– Z uczniami sportowej szkoły nie pokazaliśmy się  najlepiej. Chłopaków, szczególnie tych najmłodszych, zjadł stres i mecz nam nie wyszedł – ocenia Waszczuk.

 

W najbliższą niedzielę ropczycka ekipa będzie mogła zrewanżować się AKS-em. Tym razem powalczy w jego hali. Juniorzy Błękitnych przejdą za chwilę do kolejnego etapu zmagań podkarpackiej ligi. Zapewnili sobie już premiowane drugie miejsce. Będzie trudniej, ale nasz zespół nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem się w trójce najlepszych ekip na Podkarpaciu.

 – O ćwierćfinał jestem spokojny. Jak dobrze pójdzie, to może uda się ugrać jeszcze coś więcej. Najważniejsze, że teraz robimy to, co do nas należy – cieszy się Waszczuk.

Wojewódzkie zmagania są bardzo skromne. W pierwszej grupie walczy 4, a w drugiej – 5 ekip.

– Przewagę ma AKS, bo ma chłopaków, którzy trenują zdecydowanie więcej od innych ekip w tej lidze. My w drugim etapie nie będziemy mieć tak łatwego zadania, nie będzie tak „hop, siup”, ale uważam, że jesteśmy w stanie ten cel zrealizować – zaznacza Waszczuk.

W ostatniej kolejce juniorzy Błękitnych, nie bez kłopotów, pokonali u siebie przeciwnika z Rakszawy 3:1.

– Gdyby nie proste błędy, jakie nie powinny  się zdarzać, to wygraliby bez większego stresu. Robili  pomyłki, które wyklucza się już na pierwszych szczeblach siatkarskiego szkolenia. Poza tym spełnili wszystkie założenia, jakie sobie zakładaliśmy i wyszło całkiem solidnie – zaznaczał Waszczuk

 

Drużyna oparta jest o miejscowych zawodników. Ostatnio z kadry wypadł wartościowy środkowy. Dokładnie o sytuacji w naszym zespole piszemy tutaj. Nr 28/11/2019. 

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dwa × trzy =