Polska wolna choć niedoskonała

Wydaje się nam, że żyjemy w trudnych czasach. Tak przynajmniej słyszę od wielu ludzi z pokolenia moich rodziców i osób jeszcze starszych. Jesteśmy niezadowoleni z tak wielu spraw, rzeczy. Wściekamy się na obwodnicę, na błoto na podwórku, na to, że gaz nam podnieśli. I na to, że emerytury są złodziejskie.

Jesteśmy podzieleni na tych, co burmistrzowi, albo wójtowi mają wiele do zarzucenia i na tych, którym dobrze jest przytulonym do władzy.
Zachód już nie jest takim Eldorado, jak kiedyś się nam wydawało, ale nadal mamy powody do kompleksów i z zazdrością patrzymy na to, że tam jakoś daje się zorganizować sport, że kradną mniej, że publiczne pieniądze jakoś inwestują rozsądniej, a jak robią drogę, to zaczynają od podbudowy i rowu a nie od przecinania wstęgi nad asfaltem położonym w błocie.
I w tym wszystkim jakoś zapominamy o tym, że żyjemy w nienajlepszej, ale jednak wolnej Polsce.
Ja to sobie uwiadomiłem lata temu. Często prosiłem dziadka, żeby opowiedział mi o tym, jak było w czasie wojny, kiedy był na froncie, a później w niewoli, najpierw internowany w Rumunii, a później w obozie jenieckim i na robotach w Niemczech.
Kiedyś powiedział mi, że wojna to straszna rzecz. Nic wielkiego, ale pamiętam jak mu zwilgotniały wtedy oczy i po pomarszczonym policzku popłynęła łza. Wtedy zrozumiałem, że ten staruszek jako młody chłopak wiele razy musiał być śmiertelnie przestraszony, kiedy obok wybuchały bomby i straszliwie samotny, poniżony, kiedy na Szlezwiku Holsztynie niemiecki nastolatek kazał mu chodzić rynsztokiem, żeby podkreślić że jest „polnisze szwain”. W czwartek, 11 listopada wywieszę flagę. Mieszkam w wolnym, choć niedoskonałym kraju. I mam nadzieję, że będzie lepiej, nie od tej flagi, tylko od normalnej, codziennej roboty. Mojej, moich pracowników… Mam też nadzieję, że kiedyś w tym wolnym kraju, będzie się oddawać w terminie obwodnice i budować drogi jak Pan Bóg przykazał i inżynieria każe.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

10 + three =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!