Losy radnego nieprzewidywalne jak obwodnica

W sprawie budowy obwodnicy Ropczyc pewne jest jedno, jakikolwiek termin oddania jej do użytku poda wykonawca, inwestor, czy ktokolwiek z samorządu, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest w błędzie. I tylko się zastanawiam czy tak nieudolna jest firma, czy dyrekcja generalna, czy ktoś zawalił projekt, czy przyroda się sprzysięgła (ostatnio niestety nie podaje wykonawcy na tacy usprawiedliwienia opóźnień) czy może diabeł na Ropczyce się wściekł i robi przeszkody?
W prasie różnej czytam za to zastanawiające mnie buńczuczne zapowiedzi jednego z mieszkańców Ropczyc, który dzięki obwodnicy jest lepiej rozpoznawalny w województwie niż którykolwiek z naszych burmistrzów, wójtów czy starostów. Zastanawia mnie mianowicie jaki genialny specjalista od budowania wizerunku mu podpowiada. Gdyby zechciał też pomóc naszym na przykład kandydatom do sejmiku województwa podkarpackiego, to mielibyśmy sukces murowany. A tak, według wielu osób, z którymi rozmawiam, szanse naszych kandydatów są palcem na wodzie pisane. Będą bowiem konkurować z kandydatami z Mielca czy Dębicy, miast dużych, ludnych, a więc i w głosowaniu wyborczym zdecydowanie bardziej wydajnych. Właściwie tylko wielkie zjednoczenie nas w powiecie mogłoby dać jakieś szanse na wybór radnego wojewódzkiego z naszego terenu. Jak to ważne, niech świadczy choćby sytuacja z tej kadencji. Mecenas Józef Gudyka został radnym wojewódzkim nie tylko dzięki głosom, ale i odrobinie szczęścia, bo dwaj z kandydatów, którzy byli bliżej fotela radnego z różnych powodów radnymi nie zostali. Gudyka do celebrytów nie należy, za to we właściwie każdej gminie, a przede wszystkim w powiecie słyszę, że potrafił „popychać” marszałkowskie pieniądze w stronę powiatu i w stronę naszych gmin. Wielu takich, co to wypinają dziś pierś, bez radnego…. Sami wiecie.
Teraz nie wiadomo na co bardziej nam liczyć, czy na szczęście, czy na układ planet, czy może po prostu na to, że będziemy głosować w zdecydowanej przewadze na któregoś z kandydatów od nas i to najlepiej jednego z tych, którzy na listach wyborczych są na wysokich miejscach.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 × 2 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!