nowy4_kulig

Legalny kulig. Niemożliwe?

 

CAŁY POWIAT♦ Potocznie kuligiem jest nazywane ciągnięcie połączonych ze sobą sanek przez np. traktor lub samochód. Rozrywka ta jest bardzo popularna wśród młodzieży, jednak nie każdy wie, że według Kodeksu Ruchu Drogowego zabroniona.


– W Kodeksie Ruchu Drogowego jest jasno powiedziane, że jest zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu – wyjaśnia Paweł Dziewit z zespołu prasowego ropczyckiej Komendy Powiatowej Policji, przyznając jednak, że komentarze do tego artykułu są trochę rozbieżne. Powołując się na zwyczaje dopuszczają one organizowanie kuligu. – To jest tak, jak ze śmieceniem na święta Bożego Narodzenia. Nie wolno wchodzić i zaśmiecać czyjejś posesji, ale i tak jest to robione i przyjmowane przez społeczeństwo – tłumaczy Dziewit. Tym samym przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zabawy i możliwości dostania mandatu. – Według kodeksu mandat wynieść może do 500 złotych. Jego wysokość zależny od różnego rodzaju czynników – zapowiada Paweł Dziewit z zespołu prasowego ropczyckiej KPP.(…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety.

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × five =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!