Uczeń ma prawo szukać

Jakoś takie mam wrażenie, że tracimy wiarę w słowa a przez to w cuda, które przecież za sprawą wypowiadanych słów zawsze miały miejsce. Kiedy coraz mniej w nas będzie tej wiary w słowa to odetniemy sobie możliwość zmiany rzeczywistości, zwątpimy w przyszłość.

 

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało się za wierzących niepraktykujących. Teraz to na prawdę rzadkość. Dziś pojawił nam się inny problem – praktykujący nie wierzący. I najśmieszniejsze jest to, że ten syndrom dotyka wszystkich. Albo stajemy się zabobonni albo przeintelektualizowani, albo tylko ufamy emocjom a wszystko to po to żeby poradzić sobie z tęsknotą której doświadczamy. A wszystko właśnie przez to, że tracimy wiarę w słowa.

 

Pocieszający może być jedynie fakt, że już Apostołów dręczyła ta sama niewiara i oni musieli się zmierzyć ze swoją praktyką i wiarą, tak żeby umocnić w sobie patrzenie w przyszłość. To paradoksalnie zgoda na bycie uczniem sprawiła, że z zalęknionych, nieufnych i non stop wątpiących mężczyzn z każdym dniem stawali się silniejsi w swojej wierze a przez to i praktyce. W momencie kiedy ja sam zgadzam się i przyjmuje fakt, że nie wszystko wiem i rozumiem z tego co dzieje się pośród ludzi z którymi żyję, pośród ludzi z którymi szukam Tego za którym tęsknie, dopiero wtedy kiedy jako uczeń widzę, że mam prawo do błędu, zmieniam się. Zmieniam się z praktykującego w wierzącego, który uzewnętrznia to w co wierzy.

 

Tak jedynie mogę zmienić siebie i to co jest wokół mnie. Ech, ja sam często nie chcę zgodzić się na taki układ choć wiem, że tylko taka postawa może dać pewność autentycznego spotkania Tego, którego szukam. A to, że się pomylę, no cóż, jako uczeń mam do tego prawo. Tylko czy ja jeszcze chce być Jego uczniem? Ale to już zupełnie inny temat.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

trzy + 16 =