Lidl w miejsce dworca

W Ropczycach Lidl zastąpi dworzec?

Nie kolejna Biedronka, ale tym razem Lidl. Taki supermarket może wkrótce powstać w Ropczycach. Informację o tym sklepie przekazał ostatnio burmistrz miasta. Co ciekawe, według doniesień szefa gminy, Lidl chciałby ulokować swój sklep w miejscu, gdzie obecnie stoi jeszcze dworzec PKS.

Skąd w ogóle pomysł ulokowania supermarketu w miejscu, gdzie obecnie stoi dworzec PKS? Władze gminy nie ukrywają, iż chcą zburzyć ten budynek, który według samorządu jest przestarzały, zbyt duży i kompletnie nieużyteczny. Urząd zdążył już wybrać projektanta nowej, znacznie mniejszej poczekalni, która byłaby usytuowana bardziej w głąb ulicy Zielonej, w miejscu, gdzie teraz znajdują się wiaty dla autobusów.

O Lidlu w Ropczycach, burmistrz wspomniał w trakcie ostatniego posiedzenia ropczyckiej rady miejskiej zorganizowanego w zeszłym tygodniu.

News will be here

Jedna z firm mieleckich, działająca w konsorcjum z Lidlem chce nam zaproponować inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – zdradził burmistrz Ropczyc, Bolesław Bujak.

Jak tłumaczył włodarz gminy, koncepcja całej inwestycji przedstawia się w taki sposób, że prywatny inwestor wzniósłby budynek, gdzie na parterze ulokowałby swój sklep. Z kolei na pozostałych kondygnacjach konstrukcji mieściłaby się nowa siedziba ropczyckiej szkoły muzycznej oraz sala koncertowo-kinowa.

Według Bujaka taki pomysł ma swoje plusy. Przede wszystkim gmina uniknie kosztów budowy szkoły muzycznej i sali koncertowo-kinowej.

To jest propozycja, gdzie moglibyśmy cały ten teren, ponad hektar przebudować i doprowadzić do stanu XXI wieku, poprzez fundusze zewnętrzne, inwestując w granicach 2 milionów z budżetu gminy w nowy dworzec autobusowy – przekonywał szef urzędu.

Wspominając o Lidlu, burmistrz zaznaczył, że zanim konstrukcja, która mieści sklep w ogóle mogłaby być budowana, gmina na początek musi wykonać nowy dworzec autobusowy.

To trzeba zrobić najpierw. Czyli np. w przyszłym roku stworzyć dworzec, oddać go do użytku i dopiero potem firma może wchodzić ze swoją koncepcją. Myślę, że do trzech lat cały ten teren mógłby zostać zagospodarowany – tłumaczył Bujak.

Dodał, że jeśli negocjacje gminy z prywatnym inwestorem nadal będą się toczyć, to na kolejnej sesji rady miejskiej przewidzianej jeszcze na wrzesień, sprawa Lidla i pozostałych obiektów w miejscu starego dworca zostałaby przekazana do zaopiniowania przez gminnych rajców.

O komentarz co do ujawnionych przez burmistrza informacji poprosiliśmy także samego Lidla. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy sieć potwierdza doniesienia włodarza Ropczyc, a jeśli tak, to na kiedy przewiduje otwarcie swojego marketu w mieście. Na razie jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi z biura prasowego Lidla.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

pięć + 3 =