glowne 2

Święto Chleba w Sędziszowie Małopolskim

Od wymieszania składników, przez wyrobienie ciasta, aż po wypiek. Na stoisku przed ratuszem każdy chętny mógł, pod okiem specjalisty, upiec swój chleb, a potem zabrać gorący bochenek do domu.

Warsztaty piekarnicze zorganizowane zostały jako jeden z elementów dziewiątej edycji Święta Chleba. Ze względu na sytuację epidemiczną i panujące obostrzenia, odbyło się ono w skromniejszej niż zwykle wersji, a także innym terminie i lokalizacji – zamiast 15 sierpnia w Górze Ropczyckiej, dwa tygodnie później w Sędziszowie Małopolskim.

Mobilny piec chlebowy mistrza Artura „Chlebka” Ziemackiego nie był jedyną atrakcją imprezy na sędziszowskim Rynku. Na stanowiskach obok można było posmakować i kupić swojskich produktów przygotowanych przez koła gospodyń z osiedla Wolica Ługowa oraz z Klęczan i Szkodnej. Przed ratuszem podziwiali też liczne wieńce dożynkowe.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 + 18 =