smieci3

W Ropczycach w tym roku już bez podwyżki

ROPCZYCE W tym roku mieszkańców gminy Ropczyce nie czeka już kolejna podwyżka za śmieci – zapewnia burmistrz miasta. Obietnica szefa urzędu to efekt otwarcia na wywóz śmieci z okolicy w drugiej połowie roku.

Na ten moment śmieci z terenu Ropczyc i okolic zbierane są na podstawie umowy, która kończy się już 30 czerwca. W pierwszych dniach kwietnia gmina rozpisała więc przetarg na odbiór i wywożenie odpadów w drugim półroczu tego roku. W piątek, 8 maja doszło do otwarcia ofert. A właściwie oferty, bowiem na odbieranie śmieci z terenu gminy wpłynęło tylko jedno zgłoszenie. Propozycja, jaka nadeszła do urzędu została wyceniona na około 2 miliony 225 tysięcy złotych, czyli blisko niecałe 25 tysięcy złotych więcej niż planowała gmina. Jak mówi Reporterowi burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, taki wynik przetargu pozwala gminie na utrzymanie obecnych stawek za śmieci.

W tym roku następna podwyżka za odbiór odpadów nam nie grozi. Bo ta pierwsza podwyżka na ten rok była bardzo znacząca – podkreśla burmistrz.

Faktycznie, w porównaniu z 2019 rokiem, od stycznia cena za wywóz odpadów wzrosła dla mieszkańców o blisko 100 procent.

Do wywozu śmieci w II półroczu zgłosiło się miejscowe Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które obecnie zbiera odpady z terenu gminy. Przy odbiorze nieczystości od 1 lipca, PUK nie będzie jednak działał sam. Składając ofertę na drugie półrocze gminna firma założyła konsorcjum z Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami w Paszczynie. Co to oznacza w praktyce? Jak wyjaśnia burmistrz to właśnie do Paszczyny będą od lipca trafiać śmieci zebrane w gminie.

Do tej pory przez lata było tak, że odpady z gminy wywoziliśmy na instalację do Kozodrzy. Nie chcę jednak komentować dlaczego teraz się to zmieniło – mówi burmistrz.

Zapowiada jednak, że więcej na ten temat powie być może przy najbliższej sesji rady miejskiej.

Dzięki utworzeniu tego konsorcjum, ta oferta za śmieci była stabilna i pozwoliła nam na utrzymanie tej dotychczasowej ceny – stwierdza jeszcze Bujak.


Ile za śmieci w Ropczycach?

Od początku roku na terenie gminy Ropczyce obowiązują następujące stawki za wywóz śmieci:

Domy jednorodzinne zamieszkane do 5 osób: 19,50 od osoby

Domy jednorodzinne zamieszkane przez więcej niż 5 osób: 18,50 od osoby

Bloki: 22 złote od osoby

Odpady niesegregowane: 48 złotych od osobyBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × pięć =