hand-product-hospital-doctor-medical-medic-913421-pxhere.com

W powiecie przyjmował lekarz z objawami koronawirusa?

Miał wrócić z niedawno z Włoch, z terenu, gdzie szaleje koronawirus. Jak gdyby nigdy nic zacząć przyjmować pacjentów. I dostać objawów choroby. Taka historia o jednym z okolicznych lekarzy rozchodzi się od kilku dni pocztą pantoflową po powiecie. Ile w tym prawdy? –Coś jest na rzeczy – przyznaje starosta.

Według roznoszących się po powiecie pogłosek lekarz, który przyjmuje w jednej z okolicznych przychodni, miał niedawno wrócić z wypadu na narty we Włoszech. O swoim zagranicznym pobycie miał jednak w ogóle nie poinformować sanepidu i wrócić do pracy w przychodni. Według rozpowszechnianych doniesień u lekarza zaczęły jednak występować objawy grypopodobne i dopiero wówczas miało wyjść na jaw, że przebywał on we Włoszech, gdzie ilość zakażeń na koronawirusa jest największa w Europie. Wówczas to, w stosunku do lekarza z powiatu miały zainterweniować służby sanitarne.

Ile w tym wszystkim jest prawdy? Zapytaliśmy o to starostę ropczycko-sędziszowskiego, Witolda Darłaka, który prowadzi zwołany za sprawą koronawirusa sztab kryzysowy w powiecie i przyjmuje raporty od Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

News will be here

Coś jest na rzeczy – stwierdza enigmatycznie Darłak. Włodarz powiatu nie chce jednak wdawać się w żadne szczegóły.

Jak ustalił Reporter lekarz miał został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się jednak negatywny i obecnie lekarz przebywa już w domu.

Jak dowiedzieliśmy się od starosty ropczycko-sędziszowskiego, Witolda Darłaka, na chwilę obecną, w związku z koronawirusem hospitalizowana jest jedna osoba. Przebywa ona w izolatce, w sędziszowskim szpitalu. 8 osób w powiecie ma z kolei kwarantannę domową, a 170 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Czym różni się kwarantanną od nadzoru epidemiologicznego? Darłak wyjaśniał to podczas konferencji prasowej zwołanej w środę.

Jeśli chodzi o nadzór epidemiologiczny, to postępowanie jest takie, że po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym, jest zalecenie, aby ta osoba unikała większych skupisk, ograniczała wyjścia z domu i kontrolowała swój stan zdrowia – objaśniał starosta.

Dużo ostrzejsze są natomiast procedury w przypadku kwarantanny domowej

Mówimy tu o bezwzględnym zakazie opuszczania swojego miejsca zamieszkania – przypomniał Darłak.

To, czy osoby podjęte kwarantanną, faktycznie jej przestrzegają ma sprawdzać policja. Starosta zaznaczył jednak, że funkcjonariusze mają działać w taki sposób, aby nie stykać się bezpośrednio z mieszkańcem objętym kwarantanną.

Na obecną chwilę nie stwierdzono w naszym powiecie przypadku zakażenia się koronawirusem.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

3 × 3 =