DSC_7060

Nowy Jork w Sędziszowie – ZDJĘCIA

SĘDZISZÓW MŁP. Wielkie przemiany społeczne, wielkie miasto i… wielka kasa. Takie klimaty biły z nowego spektaklu „New York”, od Licealnego Teatru Muzycznego działającego przy sędziszowskim ogólniaku. W niedzielę zorganizowano oficjalną premierę najświeższego przedstawienia szkolnych aktorów.

 

 

„New York” – to autorski musical napisany przez Ewelinę Świerk-Łagowską, jedną z opiekunek LTM. Historia musicalu przenosi widza do tytułowego Nowego Jorku, z okresu lat 20-tych XX wieku. Głównymi bohaterami opowieści jest trójka młodych osób, które przypadkowo znajdują pieniądze po napadzie na bank. Ściga ich jednak ambitna komisarz policji.

Jak mówią organizatorzy, w wystawienie tegorocznego spektaklu LTM zaangażowanych jest około 70 osób. To nie tylko aktorzy i tancerze. – Wliczamy w to też samą obsługę i osoby, które nam pomagają. To jest więcej ludzi, niż wcześniej – przyznaje Tomasz Przywara, opiekun LTM. Jak dodaje Przywara, przygotowania do „New York” rozpoczęły się w liceum już w listopadzie. – Ferie były jednak takim momentem, kiedy łączyliśmy te wszystkie grupy, biorące udział w musicalu. Nową rzeczą jest to, że po raz pierwszy, osoby, które śpiewają, teraz także tańczą. Wcześniej były to dwie osobne grupy – wyjaśnia nauczyciel.

Jak na razie, niedzielny pokaz (nie licząc prapremiery w sobotę) był jedyną okazją, by zobaczyć LTM na scenie. Pierwotnie, w tygodniu miały mieć miejsce spektakle dla okolicznych szkół, a w weekendy, otwarte, biletowane przedstawienia dla każdego chętnego. W obliczu wprowadzonych jednak ograniczeń związanych z koronawirusem, wiadomo, że musical nie będzie wystawiany przynajmniej przez dwa najbliższe tygodnie.

mf

WordPress Image Gallery Plugin


Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

9 − 4 =