kantorowka2

W Kantorówce młodzież słuchała o naszych powstańcach

Wykładów o powstaniu styczniowym i mieszkańcach naszego powiatu, którzy w nich uczestniczyli, wysłuchali uczniowie przybyli do Kantorówki w Wielopolu Skrzyńskim na drugą edycję „Spotkań z historią”.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas 7 i 8 szkół w Brzezinach i Wielopolu Skrzyńskim. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji „Spotkań z historią”, prelekcje wygłosił Jacek Magdoń z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Zajęcia dla uczniów będą w Kantorówce kontynuowane, ale w planach są nie tylko wykłady związane z historią, ale także spotkania z twórcami ludowymi, artystami czy ludźmi nauki.

News will be here

– Nauczyciele zapowiedzieli, że chcą uczestniczyć ze swoimi uczniami w takich zajęciach, bo są one urozmaiceniem dla dzieci, kontaktem z inną osobą i innym sposobem przekazywania wiedzy – mówi Irena Walat, kierownik Kantorówki Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Najbliższe „Spotkania z historią” odbędą się już 9 marca. Szkoły, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu, mogą się kontaktować z Kantorówką pod numerem telefonu 17 77 88 451.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dwanaście − jeden =