szpital zakaz odwiedzin

To przez koronawirusa? W sędziszowskim szpitalu wciąż ograniczenia w odwiedzinach.

Trwa to już ponad 3 tygodnie i końca nie widać. W powiatowym szpitalu w Sędziszowie Małopolskim wciąż obowiązuje zakaz odwiedzania chorych. Dyrekcja placówki tłumaczy, że to za sprawą sezonu grypowego. Jednocześnie przekonują, że zakaz wizyt nie ma nic wspólnego z koronawirusem.

Zakaz odwiedzin w powiatowym szpitalu trwa od 3 lutego. To wtedy na głównym wejściu do lecznicy zawisła kartka informująca mieszkańców o wstrzymaniu wizyt u chorych. Jak czytamy w szpitalnym komunikacie, podpisanym przez Ludwika Jasińskiego, naczelnego lekarza szpitala i wicedyrektora powiatowego Zakładu Opieki  Zdrowotnej wstrzymanie wizyt spowodowane jest „[…] szczytem zachorowań na grypę i infekcje grypopochodne […]”

Jak jednak uspokaja w rozmowie z Reporterem Jasiński, nie ma mowy o żadnej epidemii w samym szpitalu.

News will be here

Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin profilaktycznie, celem zmniejszenia zarażenia wirusem grypy. Aktualnie nie stwierdzamy na nią zachorowań – zaznacza Ludwik Jasiński.

Jak zaznacza lekarz, szpital wstrzymał wizyty, aby od infekcji uchronić samych pacjentów. Jasiński przypomina, że trwa obecnie sezon grypowy, a na tę chorobę najbardziej zarażeni są ludzie osłabieni, starsi, zmagający się często z innymi dolegliwościami.

Czy zakaz odwiedzin ma coś wspólnego ze słynnym już koronawirusem? To pytanie mogło nasilić szczególnie po zeszłym tygodniu, kiedy to w sąsiadującej z powiatem Dębicy, przez kilka dni na oddziale zakaźnym obserwowano Azjatę, którego sprawdzano pod kątem nosicielstwa chińskiego wirusa. Naczelny lekarz sędziszowskiego szpitalu tłumaczy jednak Reporterowi, iż sytuacja w tutejszej lecznicy nie ma nic wspólnego z koronawirusem.

Grypa i choroby związane z koronawirusem, są wywoływane przez dwa różne wirusy – przekonuje Jasiński.

Okazuje się też i zakaz odwiedzin nie jest wcale tak ścisły, jak może sugerować to komunikat wywieszony na wejściu do szpitala. Wicedyrektor ZOZ wyjaśnia, iż nawet teraz jest możliwość przyjścia bliskich do chorego. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Chcielibyśmy, aby uprzednio skonsultować się z lekarzem prowadzącym pacjenta, do którego chcemy przyjść. Do każdej osoby odwiedzającej chorego podchodzimy indywidualnie. Możemy zaproponować różne środki zapobiegawcze, np. poprosić o założenie maseczki, obuwia ochronnego, czy jednorazowego fartucha, aby to ryzyko infekcji zmniejszyć – objaśnia lekarz.

Każdy przypadek możemy indywidualnie ocenić podczas rozmowy z osobą odwiedzającą pacjenta. Jednocześnie prosimy, aby w miarę możliwości osoby zainfekowane wstrzymały się z odwiedzaniem chorych naszego szpitala – apeluje Jasiński.

Kiedy można spodziewać się odwołania ograniczeń w odwiedzinach? Jasiński nie jest w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Naczelny lekarz szpitala stwierdza, iż sędziszowska placówka podtrzyma zawieszenie odwiedzin, do czasu, aż służby monitorujące zachorowalność na grypę, ogłoszą zmniejszenie ryzyka zakażenia.

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

dziewiętnaście − cztery =