bieniek-net

Błękitni Ropczyce sprawdzali Ukraińca i juniorów

Pierwsze sparingi mają już za sobą zawodnicy Błękitnych Ropczyce. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego mają przed sobą intensywny tydzień. Od 1 do 8 lutego zaliczą trzy gry kontrolne.

Pierwszy sparing Błękitni zaliczyli 22 stycznia, na bocznym boisku w Niecieczy. Nasza drużyna sprawdziła się z rezerwami pierwszoligowej Termaliki. Nasza drużyna przegrała 0:2. Testowany był Ukrainiec, skrzydłowy pomocnik.

Pozwoliliśmy mu szukać klubu, nie jesteśmy nim zainteresowani – oceniał Piotr Kozioł, drugi trener Błękitnych.

Sprawdzany był również bramkarz, Damian Ruszkowski. 24-letni golkiper ostatnio występował w Bratku Bratkowice. Wcześniej rywalizował o miejsce w składzie w czwartoligowym Izolatorze Boguchwała. W czwartej lidze jednak za wiele nie pograł. Jest szansa, że będzie wzmocnieniem kadry ropczyckiej ekipy. Błękitni szukają bowiem zawodnika, który mógłby rywalizować o miejsce w składzie z Damianem Albrychtem. Do Norwegii wyjeżdża bowiem Grzegorz Flasza. W obwodzie zostaje jeszcze 16-letni Dominik Bolon. Młody bramkarz w najbliższej rundzie będzie jednak mógł skupić się jeszcze na występach w zespole juniorów. Bolon jednak, w rozegranym w sobotę, 25 stycznia, sparingu z Głogovią Głogów Małopolski (wygrana 1:0) grał przez 90 minut.

To jest nasza przyszłość. W przeszłości Błękitni zawsze między słupkami mieli wychowanka i Dominik ma szansę zaistnieć w dorosłej piłce. Teraz dajemy mu jeszcze czas, ale ten sparing jest jednym z elementów powolnego wprowadzania go w dorosłą piłkę – informuje Kozioł.

Urwał się temat sprowadzenia do Ropczyc Karola Skuby. Były napastnik m.in. Wólczanki Wólka Pełkińska w ostatniej rundzie, w barwach Crasnovii Krasne, zdobył na poziomie rzeszowskiej ligi okręgowej aż 20 bramek. Skuba ma inne oferty, najprawdopodobniej również z trzeciej ligi.

Temat się zatrzymał – przyznaje Kozioł.

45 minut w meczu kontrolnym z Głogovią zaliczył obrońca, Dominik Piekarczyk, który jesienią występował w LZS-ie Mała. Obrońca ten był testowany przez Błękitnych już latem. Jest brany pod uwagę przy ustalaniu kadry ropczyckiej drużyny na rundę rewanżową.

Przyglądamy się mu. Z pewnością naszą intencją nie jest wrzucanie go do zespołu i trzymanie na ławce rezerwowych. Temat jego pozyskania musimy omówić wspólnie. Zobaczymy, co jest lepsze dla jego rozwoju – mówi Kozioł.

Jeden z dotychczasowych obrońców Błękitnych szuka nowego klubu. Obecnie jest testowany przez jeden z klubów czwartej ligi. Więcej piszemy o tym tutaj.

 

W najbliższych kilkunastu dniach ropczycka drużyna zaliczy trzy gry kontrolne. W najbliższą sobotę, o godzinie 12, w Lubzinie Błękitni sprawdzą się z Czarnymi Połaniec. W środę, 5 lutego, Błękitni powalczą z Wólczanką Wółka Pełkińska (najprawdopodobniej na sztucznym boisku Stali Rzeszów), a 8 lutego spotkają się z Karpatami Krosno.

Pierwszy mecz o ligowe punkty nasza drużyna rozegra 7 marca, gdy na własnym boisku podejmować będzie rywala z Wiązownicy.Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

1 × 4 =