wypadek wielopole

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

W środę, 29 stycznia, Sąd Rejonowy w Ropczycach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec kierowcy fiata, który podejrzany jest o to, że w niedzielę, 26 stycznia, spowodował śmiertelny wypadek w Wielopolu Skrzyńskim. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mieszkańcowi Wielopola Skrzyńskiego postawiono dwa zarzuty. Jeden dotyczy spowodowania wypadku śmiertelnego przez kierowcę będącego w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Drugi zarzut to kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości – badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu.

Podejrzany przyznał się do jazdy w stanie nietrzeźwości, oświadczając że wcześniej pił alkohol u znajomego. Jeśli chodzi o spowodowanie wypadku, to mężczyzna oświadczył, że nie pamięta tego zdarzenia.

Wskutek wypadku śmierć na miejscu poniosła potrącona przez samochód 58-letnia piesza. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że po potrąceniu kobiety, 43-letni kierowca przejechał jeszcze około 300 metrów, po czym zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

FOTO: Policja RopczyceBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

jeden × 4 =