OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za 3 mln zł zmodernizują drogi w Brzezinach i Wielopolu Skrzyńskim

Władze gminy podpisały z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym w Dębicy umowy na przebudowę trzech gminnych dróg. Łączna wartość inwestycji to niespełna 3 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzić będą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Największą spośród trzech inwestycji będzie modernizacja drogi Brzeziny – Bukowina – Mała. Prace będą prowadzone na długości 1,3 km. W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, a jezdnia będzie poszerzona do 5 metrów. Oprócz tego przebudowane zostaną zjazdy indywidualne, pobocza po obu stronach będą utwardzone kruszywem, a rowy odmulone.

Inwestycja ta obejmuje też przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową Dębica – Wielopole Skrzyńskie. Owa przebudowa ma polegać na budowie chodnika dla pieszych o szerokości dwóch metrów i długości 16 m, co umożliwi budowę przejścia dla pieszych na drodze powiatowej w okolicy dawnego kółka rolniczego w Brzezinach. Koszt tej drogi to 2,265 mln zł, z czego 1,575 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

News will be here

Za niespełna 460,4 tys. zł (w tym 317,6 tys. zł z FDS) przebudowana zostanie tzw. Stara Droga. Na odcinku 296 metrów drogowcy zrobią nową nawierzchnię asfaltową. Termin zakończenia prac to czwarty kwartał 2020 r.

Najmniejszą z planowanych inwestycji jest modernizacja drogi Wielopole Rynek – Konice. Tu pojawi się nowy asfalt na długości 98 m. Planowany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2020 r. Całkowity koszt inwestycji wyniesie przeszło 264,5 tys. zł, z czego prawie 185,2 tys. zł pokryje dofinansowanie z FDS.

FOTO: URZĄD GMINY W WIELOPOLU SKRZYŃSKIMBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

cztery × 2 =