DSC_5902

Koncertowa osiemnastka – ZDJĘCIA

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI  Od 18 lat grają i śpiewają z wdziękiem, którego zazdroszczą im koledzy z całej Polski. Mają swoje teksty, melodie, sukcesy i wiernych fanów. W sobotę sędziszowska kapela podwórkowa Paka Sędzisza świętowała swoje 18 urodziny koncertem, na który przyjechały trzy inne zaprzyjaźnione kapele podwórkowe.

 

Że uliczni muzycy są w Sędziszowie Małopolskim w sobotę było słychać już przed południem. Z walczykami, polkami i tymi bardziej nostalgicznymi utworami po ulicach wędrowały Rzeszowska Kapela Podwórkowa Cianto,  pochodząca ze śląskiej Czerwionki-Leszczyn Kapela z Naszego Miasteczka, Szczebrzeska, czyli kapela Podwórkowa ze Szczebrzeszyna oraz oczywiście jubilat, czyli Paka Sędzisza.  –  Zawsze jest to dla ludzi rozrywka, która nic nie kosztuje, a jest fajny kontakt na chodniku, na ulicy – mówi Józef Biedroń z Paki Sędzisza i przywołuje wrażenia z soboty: – Podchodzimy do ludzi, ktoś ma akurat imieniny – więc zagraliśmy mu „sto lat”.  Albo ktoś nas poznaje i mówi „Grał pan u mnie na weselu 45 lat temu”. Do tego nie jesteśmy przyzwyczajeni, ale sprawia nam to ogromną frajdę. To jest bezpośredni kontakt z ludźmi, a to istota kapel podwórkowych.

Wieczorem kapele wystąpiły na scenie Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim.  Na widowni oprócz mieszkańców muzyki słuchali byli członkowie „Paki Sędzisza”:  Jan Przybek, Tomasz Ochab,  Romuald Klocek, Franciszek Skarbek i Kazimierz Tomaszewski.  Zabrakło nieżyjącego już Franciszka Stręka, którego wspominano na scenie. Na widowni była za to jego żona, która dziękowała za pamięć o mężu.

Aktualni członkowie Paki Sędzisza to Józef Biedroń, Janusz Ignas, Paweł Gnacek i Konrad Gnacek.

Zespół działa przy sędziszowskim MGOK, dlatego jubileusz organizowała ta miejska instytucja. Zwykle na  koncertach Paki widownia jest wypełniona do ostatniego krzesła. Tym razem zaskoczyły wolne miejsca podczas sobotniego koncertu. Być może zawiódł marketing przed imprezą w Domu Kultury.

kbr

 Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

13 + 14 =