nowy5_wypaddekbystzruca

Ryk silnika, krew, krzyki

Opel uderzył w granatowe seicento ( po lewej) tak mocno, że obróciło się o 180 º po drodze uderzając w kilka osób. FOTO: podkarpacka.policja.gov.pl

 

BYSTRZYCA♦ Był lament, krzyki i krew. Aż 11 osób zostało rannych w wypadku w Bystrzycy w niedzielę rano, 12 września w okolicy kościoła. Opel vectra zjeżdżając w dół drogi uderzał w ludzi, którzy tyle co wyszli z mszy. Najpierw jednak zderzył się z jadącym w tym samym kierunku fiatem. Prawdopodobnie 66-letni kierowca opla nie opanował samochodu lub zablokował się któryś z mechanizmów auta. Policja ustala przyczyny i dokładny przebieg zdarzenia.

Na razie oficjalna wersja policyjna brzmi tak: – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w pobliżu kościoła. Po zakończonym nabożeństwie 66-letni kierujący oplem vectra gwałtownie ruszył. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, który wjechał w grupę ludzi, po czym uderzył w jadącego przed nim fiata. Siłą uderzenia fiat uderzył w kolejną osobę i wpadł do rowu. Opel zatrzymał się dopiero na końcu drogi w przydrożnym rowie. Potrąconych zostało 7 osób, w tym 3-letnia dziewczynka. Do szpitala trafili również kierowcy i pasażerki obu samochodów – informuje podkom. Dominika Oleś, oficer prasowy KPPW Ropczycach.

W relacjach świadków powtarza się informacja o silniku wyjącym na wysokich obrotach. Zarówno wersje przestawione w publikacjach w prasie, jak i wypowiedzi świadków nie potwierdzają policyjnej wersji zdarzeń.Z naszych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej kierowca opla przyjechał, by odebrać po mszy żonę. Kiedy chciał ruszyć do domu, auto wyposażone w instalację LPG nie zaskoczyło. W relacjach pojawia się informacja, że mężczyzna odpalał samochód na popych, z pomocą kilku osób. Auto zaskoczyło. Silnik wskoczył na wysokie obroty i na nich pozostał. Samochód zjeżdżając w dół tuż za parkingiem przy kościele gwałtownie uderzył w jadącego lewą stroną w dół fiata (po prawej były zaparkowane inne auta). Wtedy pod koła dostało się pierwsze cztery osoby. Świadkowie twierdzą, ze hałas podczas zderzenia aut uratował wielu innych pieszych, którzy odskoczyli, kiedy opel odbił się i pognał w dół. Samochód uderzył w jeszcze dwie grupy pieszych. W sumie w wypadku ucierpiało 11 osób. Do szpitala trafił również kierowca opla.(…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety.

najBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

seven − three =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!