nowy5_glinikbokota

Woda mniejsza, strach taki sam

W poniedziałek, 17 maja most na drodze prowadzającej do Glinika był zamknięty. Wezbrana woda podmyła przyczółki mostu. Sołtys obawia się, że konstrukcja może nie wytrzymać kolejnej fali. FOTO: K.LIS

 

GLINIK♦ – O godzinie 9:00 rano jeszcze nic nie było widać, nic się niepokojącego nie działo, a o 12:00, jak jedliśmy obiad, to woda już się w korytach nie mieściła. Malanka i Wielopolka były równo z brzegami. Wody cały czas przybywało i przybywało – tak według Andrzeja z Glinika wyglądała sytuacja w niedzielę .

 

 

W porównaniu do ubiegłorocznej powodzi zalany teren jest mniejszy, ale strach taki sam. – O 20:00 w niedzielę tu już było wody na full, wydawało się, że jak deszcz nie przestanie lać, to tyle, koniec, zaleje nas – mówi mieszkaniec Glinika i dodaje:- Jest niewesoło, ale jesteśmy tej myśli, że przestanie w końcu padać i się to ustabilizuje. Według opisu mieszkańców Glinika, zniszczona jeszcze podczas ostatniej powodzi ława w tym roku była miarką, która pokazywała, jak wzrasta poziom wody.

– Spod wody było widać jedynie poręcze – wspomina Andrzej. Jak się okazuje nie wystarczy mieszkać tak jak on na górce, żeby uniknąć zalania.
– Dobrze, że mieszkam troszkę na górce, to uciec jest gdzie, ale znowu też z pół od góry idzie woda z błotem do domu. (…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety

 

nkBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

five × four =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!